دوشنبه 21 خرداد 1403

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد:

🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، سلمانشهر وکلارآباد خسارت وارد کرد.
🔹این سیل یک مصدوم (زن ۳۷ ساله) داشت، بارندگی روز گذشته از ساعت ۱۷ عصر آغاز شد و حدود ساعت ۲۰ شب به پایان رسید.
🔹بیش از ۸۰ میلیمتر باران در این شهرستان به ثبت رسید و به حدود ۷ روستا در بخش‌های عباس آباد، سلمانشهر و کلار و حوزه شهری کلارآباد از ۲۰ تا ۷۰ درصد خسارت وارد شده است.

حسنیعلی محمدی روز یکشنبه در حاشیه جلسه مدیریت استان مازندران در فرمانداری شهرستان عباس آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نیروهای مدیریت بحران این استان به همراه دیگر عوامل مربوط شهرستان های یادشده از زمان وقوع سیل تا امروز بر روی ارزیابی خسارت و عملیات پاسخ به بحران متمرکز شده است.

وی اظهارداشت : اقدامات اولیه خدمات رسانی به سیل زدگان در این شهرستان ها به ویژه در غرب مازندران انجام شده و صبح امروز با هدف سرعت بخشی به خدمات رسانی، جلسه ستاد بحران استان با حضور سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در شهرستان عباس آباد در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد : در این جلسه تهمیدات و اقدامات لازم تا رفع شرایط اضطراری اتخاذ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران حجم بارش های روز و شب گذشته در برخی از نقاط مازندران را ۱۱۰ میلی متر اعلام و اضافه کرد : به خاطر حجم بالای سیلاب در برخی از مسیل ها و رودخانه های عباس آباد، نوشهر، چالوس، نور، سوادکوه و آمل متاسفانه بخشی از تاسیسات و ابنیه فنی این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی اضافه کرد : در شهرستان عباس آباد که بیشترین خسارت سیل را داشتیم ۲ دهنه پل تخریب شده و راه دسترسی شهرک نواب این شهرستان نیز آسیب دیده است.

محمدی با رد شایعه شکستگی سد ذوات چالوس بر اثر سیلاب روز و شب گذشته در غرب مازندران بیان کرد : تغییر مسیر سیلاب از سد اتحرافی سرآبرود باعث تخریب بخشی از ابینه فنی و تعدادی از منازل روستایی علی آباد و ذوات چالوش شده است.

وی خاطرنشان کرد : سد ذوات تحریب نشده و این سد انحرافی است نه مخرنی به خاطر تجمع درختان شکسته و افتاده در دهانه پل در این سد تغییر مسیر آب داشتیم. د

به گفته وی همچنین بخشی از ابینه فنی و واحدهای مسکونی روستاهای ورازده و میانه شهرستان نور و روستای نفت چال سوادکوه و بخش مرکزی شهر زیرآب آسیب دیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان این که بر اثر بارش های رگباری بخشی از تاسیسات توزیع و فوق توزیع برق در غرب مازندران آسیب و به دنبال آن برق بخشی از مناطق در نوشهر و چالوس قطع شده بود که با ساعت های اولیه با همکاری نیروهای امدادی این مشکل برطرف شده است.

سی

 

Check Also

جابه‌جایی ۱۷۷ هزار مسافر در فرودگاه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های مازندران مهندس وطن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text