شنبه 29 اردیبهشت 1403

بهترین هتل های استانبول

پیشنهاد اول: هتل‌ امیرا(Hotel Amira Istanbul)
امیراامیرا در بهترین جای استانبول قرار دارد و به همه‌ی جاهای مهم شهر هم نزدیک است. شاید اتاق‌ها به عنوان بهترین هتل استانبول کمی تنگ و کوچک به نظر برسند اما تمیز و دارای دکوراسیون خوب هستند. سرویس اینترنت وای فای – در کنار لَن-  در تمام هتل قابل دسترس است، اما انتظار سرعت خیلی بالا داشتن، انتظاری بیهوده است. اگر در طبقه‌ی اول اتاق بگیرید طبعاً از چشم‌انداز شهری خبری نخواهد بود، اما نگران نباشید پشت‌بام هتل را خصوصاً برای مسافرین علاقه‌مند به چشم‌انداز  ِ رو به شهر آماده کرده‌اند. هر سوالی، بله، هر سوالی راجع به استانبول داشتید می‌توانید از کارکنان مودب ِ هتل سوال کنید، گویا این کارکنان همگی یک دوره‌ی تورلیدری هم دیده‌اند! اما نقطه‌ی قوت اصلی امیرا همان‌طور که در ابتدا گفتیم نزدیکی آن به مراکز دیدنی ِ شهر است. تنها با پنج دقیقه پیاده‌روی می‌توانید خود را به مهم‌ترین دیدنی‌های استانبول برسانید. ایا صوفیه و مسجد آبی و … در چند صد متری ِ شما هستند اما تاکسی هم برای مقاصد دیگر، همیشه جلوی در هتل وجود دارد. چه چیز از این بهتر؟ امکانات دیگر هتل امیرا عبارتند از برگزاری کنفرانس برای جلسات تجاری، داشتن سالن ورزش، سوییت، پارکینگ مجانی، رستوران، صبحانه‌ی روی اتاق، سرو ِ غذا در اتاق و تسهیلات برای معلولین.
نشانی

Kucuk Ayasofya Mh. , Mustafapasa Sk. No:79, Istanbul 34122, Turkey

یک هتل نوساز در مرکز شهر. معماری خود هتل قابل توجه است. سعی شده در معماری خارجی و داخلی، معماری دوره‌ی عثمانی را لحاظ کنند و لوازم و ادوات یادآور امپراتوری پرشکوه –  و خوف‌ناک!- عثمانی باشد. تا حدی هم موفق شده‌اند. کیفیت صبحانه‌ی هتل به ندرت افت محسوسی را دز طی سالیان فعالیتش شاهد بوده. استفاده از خوردنی‌های بومی و تازه مثل پنیر، قهوه‌ی ترک، میوه‌ی تازه و آب‌میوه‌های طبیعی در شهرت صبحانه‌ی هتل سلطانیه نقش اساسی داشته‌اند. رفتار پرسنل گرم و صمیمی است و از هیچ کمکی به شما مضایقه نخواهند کرد. با این حال حتماً سعی کنید قبل از گرفتن اتاق نگاهی به آن بیندازید و کلیه‌ی مسایلی را که برایتان مهم است را شخصاً بررسی کنید. اتاق ممکن است مشرف به خیابان‌های شلوغ و پر رفت و آمد و پر از رستوران باشد و اگر به بوی ماهی حساس باشید، این بو ممکن است خواب شب را بر شما حرام کند. به هر حال این یک هتل در مرکز شهر است، و مراکز شهرها هم شلوغند. تلویزیون‌های اتاق‌ها همگی دارای صفحه‌ی تخت و بزرگ هستند، اما لطفاً از سالم بودن آن‌ها هم مطمئن شوید. هتل یک رستوران دارد به اسم الیو – زیتون –  که امتحان آن اصلاً ضروری نیست، کیفیت رستوران‌های اطراف سلطانیه به مراتب بهتر است. امکانات دیگر هتل عبارتند از تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، پارکینگ مجانی، سوییت، سرو غذا در اتاق و استخر.
نشانی
Ebusuud Cad. Mehmet Murat Sok. No: 4 | Sirkeci, Istanbul 34110, Turkey

لابد می‌دانید اتمان در حقیقت همان عثمان است. هتل اتمان هم در مرکز شهر قرار دارد و به کاخ توپ‌کاپی، ایاصوفیه، بازار استانبول و … نزدیک است. کیفیت خدمات و پرسنل تصضمین شده‌اند، چون یکی از بهترین‌های استانبول است. اما شاید یکی از نقاط ضعفش را بتوان نبود تاکسی در کنار در هتل برای رفتن به مقاصدی که به تاکسی نیاز دارند دانست. این هم دلیل دارد، وجود رقبای قدرتمند در منطقه که در پیشنهادات قبلی معرفی‌شان کردیم. کیفیت صبحانه، که مسافرین آن را خیلی عزیز و گرامی می‌دارند، چندان قابل توجه نیست. از تازگی و طراوتی که انتظارش را دارید خبری نیست. اتاق‌های کوچک‌تر هتل ممکن است ارزان به نظر بیایند اما باید دانست که هیچ ارزانی‌ای هم بی‌دلیل نیست. وقتی می‌گوییم کوچک منظور واقعاً کوچک است. ممکن است حتی برای چمدان جا پیدا نکنید. ممکن است این اتاق رو به سر و صدای شهر و شلوغی ِ خیابان باشد. برای هیمن دنبال ارزان‌ترین اتاق هتل نباشید. رستوران گران ِ هتل، کیفیتی فراتر از حد تصور دارد و آن را به شدت توصیه می‌کنیم. ار دیگر امکانات هتل می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، صبحانه‌ی مجانی، اینترنت پر سرعت، پارکینگ مجانی، سرو غذا در اتاق، سرویس اتوبوس برای مقاصد توریستی  و سوییت اشاره کرد.
نشانی
Caferiye Sokak No:6/1 | Sultanahmet, Istanbul 34400, Turkey
خب، بالاخره یک هتل پنج ستاره‌ی آرام و دور از هیاهوی همیشگی ِ استانبول اما گران پیدایش شد. کیفیت خدمات، اتاق‌ها، دکوراسیون و هر چیزی که در یک هتل مهم است در این هتل استانبولی – نسبت به استانداردهای موجود در استانبول– به بالاترین حد خود می‌رسد. استخرهای بزرگ و گوناگون از لحاظ گرم و سرد بودن و فشار آب، صرافی، کرایه و فورشگاه دوچرخه و … تنها گوشهی کوچکی از امکانات فُر سیزنز است. نقطه‌ی ضعف؟ بله دور بودن از ایا صوفیه و مسجد آبی و کاخ‌ها و بازار، این قطعاً نقطه‌ی ضعف است. حیف. از دیگر امکانات این هتل پنج ستاره می‌توان به سالن ورزش، سالن کنفرانس، رستوران، سرو غذا در اتاق و سوییت اشاره کرد.
نشانی
Ciragan Cad. No. 28 | Besiktas, Istanbul 34349, Turkey
یک هتل ِ بسیار لوکس برای تجار مشکل‌پسند که اهمیتی به دوری یا نزدیکی محل اقامتشان با مراکز دیدنی استانبول نمی‌دهند. البته باید گفت هتل واقعاً گران است و شاید اگر اتاق‌ها و سرویس‌های معمولی آن را انتخاب کنید بعداً پشیمان شوید. با این‌حال وقتی یک اتاق گران‌قیمت را اجاره می‌کنید، آن جادویی که انتظار دارید رخ می‌دهد و هتل خودش را تازه به شما نشان می‌دهد. اکثر اتاق‌های هتل نمایی رو به اقیانوس  ِ آبی را به مسافر عرضه می‌کنند. محیط هتل و دور و اطراف آن بسیار آرام است و نزدیکی به دریا هم این حس را دو چندان می‌کند. اما بهای این آرامش را با سوار شدن به تاکسی و رفتن به مرکز شهر خواهید پرداخت! از دیگر امکانات سیراگان پالاس می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس و جلسات کاری، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، رستوران‌های عالی، سرو غذا در اتاق خواب، سوییت، استخرهای گوناگون و تسهیلات برای معلولین اشاره کرد.
نشانی
CIRAGAN CAD-BESIKTAS 32 Istanbul- Turkey
از نظر معماری و تزیینات داخلی با هتلی درجه یک طرفیم. اتاق‌های هتل نسبت به سایر بوتیک‌ها بزرگترند. بوتیک‌ها هتل‌های زیبا و کم وسعتی هستند که به خاطر کمبود جا اتاق‌هایشان هم کوچک است. اما در بوتیک‌ها علاوه بر زیبایی، سطح کیفی خدمات هم بالاست. البته همه‌چیز خیلی هم عالی نیست، فی‎‌المثل اینترنتش پولی است، فشار آب کم است، لبنیات موجود در بوفه‌ی صبحانه گرچه تازه است اما خیلی سرد نیست که این می‌تواند مسمویت زا باشد، رستورانش غذاهای ترکی ندارد و استخرش هم تعریف چندانی ندارد. اما نقاط قوتی همچون نوساز بودن و زیبا بودن و اتاق‌های بزرگ و راحت هم پارک حیات را مشایعت می‌کنند. از دیگر امکانات  این هتل می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، سالن ورزش، سرو غذا در اتاق خواب، سوییت  و تسهیلات برای معلولین اشاره کرد.
نشانی
Tesvikiye Bronz Sokak No. 4 | Macka Palas, Istanbul 34367, Turkey
این هتل عظیم هجده طبقه و 579 اتاق دارد و یکی از لوکس‌ترین هتل‌های سرتاسر ترکیه است و روی تپه‌ی کوچکی در نزدیکی بسفروس قرار گرفته. همه‌چیز در هتل بزرگ است، اتاق‌ها، حمام، استخر، فضاهای عمومی. ورودی هتل بسیار دیدنی و مجلل‌اند و نمای اکثر اتاق‌ها رو به آب ِ دریا است. روی سقف هتل اکثراً برنامه برپاست و شام و گاهی اوقات صبحانه را هم روی همان سقف سرو می‌کنند. از طبقات بالایی ِ هتل مسجد آبی هم دیده می‌شود.
نشانی
Bayildim Cad No 2 | Macka Besiktas, Istanbul 34357, Turkey
تاریخ ساخت پراپالاس به 1892 برمی‌گردد، اما در تمام این سال‌ها همیشه هم فعال نبوده و در حقیقت این هتل در 2010 بازگشایی شده، بنابراین تمامی وسایل نو و مدرن و در نوع خود بهترین هستند. هتل در خیابان معروف استقلال قرار دارد، یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا، حتی فکر باز کردن پنجره را هم نکنید. حمام ترکی و صبحانه‌ی شاهانه جزو خصیصه‌های هتل هستند که بین توریست‌ها پر طرفدار و معروف شده‌اند. وسایل توریست‌های معروفی که زمانی در این هتل اقامت داشته‌اند نیز برای مسافرین به نمایش گذاشته شده است. توصیه‌ی دیگر ما از دست ندادن بوفه‌ای است که بعد از ظهرها در هتل به سرو کیک‌های فوق‌العاده -که گویا از کره‌ی دیگر آمده‌اند- و چای می‌پردازد، است. از امکانات دیگر پرا پالاس می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، آزاد بودن ورود حیوانات خانگی، رستوران، سرو ِ غذا در اتاق،‌ سوییت، استخر و تسهیلات برای معلولین اشاره کرد.
نشانی
Mesrutiyet Cad. Tepebasi, No:52 | Beyoglu, Istanbul 34430, Turkey
جای سلطان هان عالی است، عالی بودن آن بلاشک در چسبیده بودنش به مسجد آبی، نزدیکی‌اش به بازار بزرگ و همچنین نزدیک بودن به خطوط تراموا نهفته است. همه‌ی این‌ها را قدم زنان می‌توان رفت، و احتیاج به گرفتن تاکسی با وجود خط تراموا، و پوشش خوب شهر توسط این خطوط، احتمالی نزدیک به صفر پیدا می‌کند. به خاطر همین جای خوب با انبوهی از رستوران ‎‌ها وکافه‌های پرکیفیت مواجه خواهید شد. معماری هتل و چیدمان هم اتاق‌ها خوب و فکر شده است. از دیگر امکانات این هتل می‌توان به اینترنت پرسرعت، امکان برگزاری کنفرانس و جلسات کاری، رستوران، سرو غذا در اتاق و سرویس رفت و آمد به نقاط مختلف شهر اشاره کرد.
نشانی
Piere Loti Cad No.15, Istanbul 34490, Turkey
معرفی ریتز کارلتن در بین بهترین هتل‌های لوکس استانبول چند دلیل عمده دارد. اول این‌که ریتز کارلتن در تمامی جهان برندی شناخته شده برای خدمات هتل است و همیشه هم جزو بهترین‌های این صنعت بوده. دوم این‌که ریتز کارلتن در شهر استانبول هم جزو بهترین‌هاست. سوم این‌که این هتل یک مسیر کوتاه پیاده‌روی تا میدان تقسیم دارد و از آن‌جا تقریباً به همه‌جای شهر از طریق تراموا و تاکسی می‌توان رفت، بنابراین دسترسی هتل هم عالی است. همه چیز ریتز کارلتن لوکس است، کیفیت خدمات ارایه شده، اجناس به کار رفته در مبلمان اتاق و رفتار کارکنان آموزش دیده‌ی آن در بالاترین سطح قرار دارد. ریتز کارلتن امکاناتی نظیر تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، سالن ورزش، محیط‌های مخصوص بازی ِ کودکان، رستوران، سرو غذا در اتاق، سرویس رفت و آمد به مقاصد توریستی استانبول، سوییت، استخر و تسهیلات برای معلولین را نیز داراست.
نشانی
Suzer Plaza, Elmadag | Askerocagi Cad. No: 15, Istanbul 34367, Turkey

Check Also

معرفی رودخانه های مازندران

معرفی رودخانه های مازندران رود، آبی است روان که از به هم پیوستن آب چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text