شنبه 29 اردیبهشت 1403

9 کشته در تصادفات جاده‌ای مازندران

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از وقوع 9 کشته در تصادفات جاده‌ای مازندران خبر داد و گفت: 100 خودروی امدادی در محورهای استان مستقر هستند.

به گزارش ایسنا، «احمدآفرین محمدزاده» پیش از ظهر امروز چهارم فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: پیش فروش بلیت اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از دهم اسفندماه آغاز شده است.

وی با بیان این‌که در ایام نوروز شاهد پیک سفر در مازندران هستیم، افزود: برنامه‌ریزی لازم برای تهیه‌ی ناوگان مطلوب برای هم‌وطنان از سوی این اداره‌کل در نظر گرفته شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران تصریح کرد: مازندران با 159 شرکت حمل و نقلی مسافر با استفاده از همه‌ی ظرفیت‌ها آمادگی لازم برای جابجایی مسافر را دارد.

وی افزود: 11 پایانه‌ی مسافربری شرکت‌ها آمادگی برگشت برای حمل و نقل مسافران نوروزی را دارند.

محمدزاده اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا دیروز(دوشنبه سوم فروردین‌ماه) 588 هزار و 61 خودرو وارد مازندران و 424 هزار و 392 خودرو از استان خارج شدند.

وی با بیان این‌که 10.3 درصد تردد در کل کشور در مازندران انجام شده است، گفت: مازندران رتبه‌ی سوم میزان تردد را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، محورهای «بابلسر – محمودآباد»، «ساری – قائم‌شهر» و «محمودآباد – نور» را به‌ترتیب پرترددترین محورهای مازندران برشمرد.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت مسایل ایمنی افزود: متأسفانه از 25 اسفندماه تاکنون 9 کشته در تصادفات جاده‌ای استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 16 کشته کاهش داشته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران با بیان این‌که دیروز 4 کشته در محدوده‌های استان اتفاق افتاده است، گفت: 2 کشته در محدوده‌ی پلیس راه کیاسر، یک کشته در محدوده‌ی پلیس راه نور و یک کشته در محدوده‌ی پلیس راه بابل به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: 44 دوربین نظارت تصویربرداری، 8 دوربین ثبت تخلف پلاک خوان و 73 دستگاه تردد شمار برخط در محورهای استان فعال است که آمارهای ورود و خروج و ترددهای محورهای استان را ثبت می‌کنند.

محمدزاده اظهار کرد: 44 جرثقیل به‌صورت کشیک و بیش از 100 خودروی امدادی در محورهای مازندران مستقر و آماده ارایه خدمت به هم‌وطنان هستند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در طول طرح نوروزی در استان بیش از 2 میلیون تردد در استان انجام شود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text