پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

81 هکتار از اراضی ملی در چالوس از دست متصرفان خارج شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘ شهرام شیخ عباسی ‘ روز شنبه در نهمین جلسه شورای اداری چالوس اظهار داشت: با همکاری و همراهی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس و در راستای تبصره ذیل ماده 55 جنگل ها در 10 ماه امسال 81 هکتار از اراضی ملی از دست متصرفان خارج شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به جدیت مسوولان در برخورد با متجاوزان به اراضی و منابع ملی در چالوس، ما شاهد کاهش 70 درصدی وقوع جرایم در حوزه منابع طبیعی اعم از تجاوز به اراضی ملی، ساحلی و قاچاق فرآورده های جنگلی را در این شهرستان هستیم که از مجموع 138 پرونده موجود در دادسرا در این خصوص، 87 پرونده دارای محکومیت قلع و قمع و 51 فقره نیز به جزای نقدی محکوم شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اراضی ساحلی نیز تاکنون 6 فقره پرونده تشکیل شده بود که هشت هزار و 57 مترمربع از اراضی از دست متصرفان خارج شد.

وی با اشاره به کاهش 30 درصدی جرم و سرقت در 10 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: در 10 ماهه امسال از مجموع هفت هزار و 720 پرونده وارد شده شش هزار و 957 فقره مختومه و 2983 پرونده نیز در جریان رسیدگی است.

دادستان چالوس اجرای احکام را یکی از نکات محوری در اجرای عدالت دانست و گفت: اجرای احکام در دراز مدت در پیشگیری از وقوع جرایم نقش کلیدی ایفا می کند و علی رغم موضوعات دیگری که در دادسرا و دادگستری پیگیری می شود که به دلیل اهمیت موضوع 2 شورا در حوزه قضایی از جمله شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ بیت المال به ریاست مدیر دادگستری تشکیل شده است.

شیخ عباسی ادامه داد: در راستای اجرای احکام در 10 ماه گذشته سه هزار و 41 پرونده نیز مختومه شده است که بیانگر عملکرد خوب این مجموعه است که می توان با تجهیز بهتر و با جذب نیرو های توانمند در اجرا و ابلاغ احکام دادگستری، به نتایج بهتری دست یافت.

وی یاد آور شد: از یک هزار و 140 پرونده در یگان های انتظامی با 50 درصد کاهش هم اکنون به حدود 700 پرونده در این یگان ها رسیده است.

وی بر لزوم توجه به حریم پروازی که برای فرودگاه نوشهر تعریف شده است پرداخت و گفت: باید ساخت و ساز در اطراف فرودگاه نوشهر با دریافت استعلام صورت گیرد و مراتب به شهرداری چالوس نیز ابلاغ شده است و با هرگونه تخلفی به ویژه موضوع فرودگاه با قاطعیت برخورد خواهد شد.

دادستان چالوس خواستار استقرار و تشکیل دادگاه بخش مرزن آباد و کلاردشت و همچنین استقرار کلانتری در منطقه هچیرود شد که بتوان خدمات بهتری به مردم در زمینه دستگاه قضایی ارائه شود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text