یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

450 کیلومتر بزرگراه با 8000 میلیارد ریال اعتبار در مازندران احداث شد

گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ییلاقی ظهر شنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر راه از طرح های راهسازی استان، برنامه ساخت 667 كيلومتر بزرگراه در مازندران در دستور كار قرار اين اداره كل قرار داشته كه از اين مقدار ، عمليات 450 كيلومتر با پيشرفت فيزيكي 50 درصد در حال اجرا است.

وی گفت: مازندران به دليل شرايط ويژه منطقه اي و جغرافيايي از محورهاي مواصلاتي مهمي برخوردار بوده و از طرفي وجود تراكم جمعيت شهري  و فاصله نزديكي شهرهاي اين استان به هم راههاي پر ترافيكي را در اين استان شاهديم ، از اين رو اين اداره كل به غير از وظيفه ذاتي خود در خصوص حفظ و نگهداري راهها اقدامات بسيار گسترده اي را در زمينه بهسازي و ارتقاء محورهاي اصلي و شرياني اين استان از چند سال گذشته در دستور كار خود دارد.

مدير ساخت و توسعه راهها راه و شهرسازي مازندران خاطر نشان کرد: تعريض و چهارخطه كردن محورهاي ارتباطي هراز ، سوادكوه ، ساري _ جويبار ، درويش خيل _ فريدونكنار و آمل _ بابل قديم  و آمل چمستان نور-نكا نيروگاه-بهشهر-زاغمرز … از جمله محورهايي هستند كه عمليات تعريض و چهارخطه شدن در آنها در دست اجراست.

عباسعلی نجفی مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي مازندران از انسداد تونل جديد گردنه امامزاده هاشم در محور هراز از تاريخ 17 مهر تا 17 دي ماه سال جاري خبر داد و افزود: انسداد ياد شده به منظور انجام  عمليات آب بندي و نصب جت فن در تونل مذكور انجام گرفته است.

وي زمان انسداد اين تونل را از تاريخ 17 مهر تا 17 دي ماه سال جاري اعلام و عنوان کرد: در زمان انسداد ، تردد وسايل نقليه به صورت رفت و برگشت از گردنه امام زاده هاشم انجام مي شود.

مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران از ریزش کوه در حوالی منطقه اِزارک در 13 کیلومتری آزادراه تهران ـ شمال خبر داد و افزود: این ریزش از بالا دست از کوه همجوار آزادراه صورت گرفته است که علی رغم داشتن دیوار حایل به دلیل بارش های اخیر به وقوع پیوسته است و هم اکنون دسترسی برای مهار آن قسمت از کوه به سختی صورت می گیرد.

وي ضمن اعلام حضور به موقع راهداران براي بازگشايي و پاكسازي محور ياد شده، تصريح کرد: هم‌اکنون مسافران برای تردد از جاده قدیم چالوس به مرزن‌آباد استفاده می‌کنند.

نجفي خاطر‌نشان کرد: در این ریزش خسارت مالی و جانی را شاهد نبودیم و به‌زودی با همکاری عوامل اجرایی این مسیر آزاد خواهد شد.

مدير راهداري راه و شهرسازي مازندران اظهار داشت: مسیر جنوب به شمال آزادراه باز بوده و مسافران در این لاین درحال تردد هستند و مسافرانی که قصد تردد از سوی چالوس به مرزن آباد را دارند از جاده قدیم استفاده می کنند.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text