یکشنبه 23 اردیبهشت 1403

350 کیلومتر مسیر خط راه آهن شمال کشور بازسازی شد

مسیر ریلی راه آهن شمال از گرمسار تا گرگان به طول402 کیلومتر است که بازسازی این مسیر از سال 1374 آغاز شده است .

ˈیوسف گران پاشاˈ روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:هم اکنون بازسازی خطوط ریلی از مسیر بندرگز تا بندر ترکمن باقی مانده است .

وی به اجرای برنامه ها و طرح های عمرانی شرکت راه آهن شمال کشور در سال جاری اشاره کرد و افزود:احداث ، 11 پل باکسی ، چهار پل هوایی روگذر ، نصب علائم هشدار دهنده ، ایجاد فضای سبز در حریم راه آهن بطول 12 کیلومتر با مشارکت شهرداری قائمشهرو ساری از جمله این اقدامات است .

مدیر کل راه آهن شمال احداث سکوی مسافری آزادمهر برای انتقال مسافران و ایجاد یکهزار و 400 متر دیوار حریم خط ریلی راه آهن را از جمله اقدامات این نهاد برای تامین آسایش و امنیت مردم نام برد.

وی بهینه سازی سیستم روشنایی محوطه ایستگاه راه آهن در ساری،توسعه و نوسازی سردرب اداره کل راه آهن شمال، سلامت سنجی پل ورسک ، بازسازی سکوی مسافری ایستگاه های شیرگاه و بهشهر، بازسازی و اصلاح سیستم آبرسانی شستشوی دیزل در ایستگاه پل سفید، شناسایی نقاط حادثه خیز وبرنامه ریزی برای کاهش خطر با تهیه و نصب تابلوهای هشدار دهنده در نقاط پر خطر از دیگر اقدامات انجام شده ذکر کرد.

مدیر کل راه آهن شمال به فعالیت جابجایی و تخلیه بار توسط خطوط ریلی این مسیر بعنوان بخش دیگری از فعالیت های شرکت راه آهن نام برد و افزود: 9 ماهه امسال یک میلیون و 91 هزار تن انواع بار در ایستگاه های راه آهن شمال تخلیه و بارگیری شد .

راه آهن شمال با داشتن حدود 30 ایستگاه، علاوه بر جا به جایی سالانه یک میلیون و 300 هزار مسافر ، حدود یک میلیون و 500 هزار تن کالا را هم به مناطق مختلف کشور حمل می کند

راه آهن شمال طول 402 کیلومتراز ایستگاه گرمسار در استان سمنان آغاز و با ورود به استان مازندران ، در ایستگاه گرگان پایان می یابد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text