جمعه 31 فروردین 1403

11درصد زندانیان در مازندران ،سارقین اموال دولتی هستند

صدرالدین کاظمی روز دوشنبه در گزارشی از وضعیت کنونی زندان و زندانیان استان به جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی مازندران در سالن استانداری در ساری افزود: تجاوز به عرصه های طبیعی وملی ، سرقت چوب های جنگلی و کابل های سیم برق از جمله اموال دولتی هستند که مورد دستبرد سارقین قرار می گیرد.

معاون اداره کل زندان های مازندران با بیان اینکه 41درصد از زندانیان استان به علت جرائم مواد مخدر زندانی هستند , گفت: 90 درصد جرائم مواد مخدر در استان ترکیبی ،صنعتی و لابراتواری بوده و این ضریب نسبت به استان های مختلف کشور ،حتی از استان کرمان بیشتر است.

کاظمی به ضریب سنی زندانیان در مازندران اشاره کرد و ادامه داد: 29درصد زندانیان را 33تا 39سال ، 22درصد 26تا 33سال و 19درصد 40 تا 46سال و مابقی در سنین دیگر هستندو چگونگی کسب درآمد و تامین معاش 41 درصد از این عده مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه 41درصد زندانیان مازندران بدون سابقه، 19درصد با یک سابقه کیفری ، 11درصد را دو سابقه کیفری و مابقی با سه سابقه کیفری و بیشتر هستند، بیان داشت :محکومان زندانی شده سیاسی در استان نداریم.

کاظمی اداره کل زندان ها را ضابط امنیت نگهداری و تعلیم و تربیت زندانیان و خانواده های آنان دانست و گفت: شش درصد از زندانیان استان را افراد بیمار که به خدمات تخصصی پزشکی و درمانی نیاز دارند، تشکیل می دهند.

وی به وجود 12زندان ، دو زندان باز و 9 بازداشگاه در استان مازندران اشاره کرد و افزود: برای ارایه خدمات درمانی به هفت آمبولانس ویژه زندانی بر نیاز است و برای کاهش حوادث و اتفاقات احتمالی در جابجایی زندانیان خطرناک نیاز به 10 دستگاه خودرو ون ویژه اعزام زندانیان در استان است.

وی به آسیب های اجتماعی ناشی از زندانیانی که سرپرست خانواده هستند اشاره کرد و گفت : ضریب جزم زایی در استان مازندران به حالت بومی درآمده است که مهمترین آن تولید، نگهداری و توزیع مواد مخدر صنعتی از جمله شیشه، کریستال و دیگر مواد ترکیبی است

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text