یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

۹۶ بهبودیافته کرونایی در استان مازندران نسبت به اهدای پلاسمای خون اقدام کردند

مدیرکل انتقال خون مازندران با تاکید بر تقویت حضور افراد بهبودیافته کرونایی برای اهدای پلاسمای خون، گفت: تاکنون ۹۶ بهبود یافته کرونایی مازندران نسبت به اهدای پلاسمای خون اقدام کردند.

ذوالفقار تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: پلاسما بخش زردابه خون بوده که 55 درصد خون را تشکیل می‌دهد و اهدای آن امری معمول و شناخته شده در جهان بوده و هیچگونه تاثیری در افت میزان خون اهداکنندگان نخواهد داشت.

وی افزود: در پلاسمای خون افراد بهبود یافته کووید 19 سپر دفاعی در برابر ویروس کرونا وجود دارد که با تزریق این پلاسما به بیماران، سیستم ایمنی بدن آن‌ها تقویت می‌شود.

تقوی از بهبود یافتگان کووید 19 خواست تا به شکرانه بازیابی سلامتی خود در طرح جمع‌آوری و ذخیره پلاسما با هدف تامین نیازهای درمانی پیشبینی شده مراکز درمانی شرکت کنند و پلاسمای خون خود را برای درمان بیماران اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران از مراجعه 96 نفر از بهبودیافتگان کووید 19 برای اهدای پلاسما در دو ماه گذشته در انتقال خون بابل خبر داد و گفت: از این تعداد 78 واحد پلاسما دریافت شده است. پلاسمای خون از افرادی دریافت می‌شود که از زمان بهبودی آنان حداقل  یک‌ماه گذشته باشد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text