کنارگذر ساحلی رامسر


اجرای طرح ملی کنارگذر ساحلی رامسر موجب تحول در حمل و نقل شمال کشور به ویژه تقویت گردشگری خواهد شد. اجرای این پروژه هدیه ریاست محترم جمهور بود که در دوره اول سفر در جمع مردم شهرستان رامسر ابلاغ گردید. خوشبختانه طرح مطالعاتی آن انجام شده و سال گذشته اجرای آن به تایید و تصویب هیات دولت و شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده است.
این آزاد راه بصورت پل-خاکریز به طول ۸/۵ کیلومتر و تونل به طول تقریبی یک کیلومتر ساخته می شود و استحصال اراضی داخل دریا ۱۵۹ هکتار است که از این میزان ۱۳۲ هکتار برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گردشگری – تجاری و … در نظر گرفته شده است. سازمان بنادر و دریا نوردی کشور آگهی فراخوان سرمایه گذاری در این پروژه را در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر کرده است.

این پروژه دارای چهار خط رفت و چهار خط برگشت و دو خط راه آهن به عرض ۶۰ متر خواهد بود. واگذاری این پروژه بصورت قرارداد ۹۹ ساله و برآورد ریالی آن ۸۲۶ میلیارد تومان است. در واقع اجرای کنار گذر ساحلی رامسر رویایی است که به واقعیت می پیوندد.

هیئت وزیران در جلسه شش تیر ماه ۱۳۸۹ پیشنهاد وزارت راه و ترابری مبنی بر اجرای پروژه کنار گذر ساحلی رامسر به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر را تصویب کرد و این موافقت نامه با امضای معاون اول رئیس جمهوری به این وزارتخانه ابلاغ گردید. (هم اکنون پروژه در سه ناحیه ساحلی رامسر در سه کارگاه اجرائی در دست اقدام و پیشرفت فیزیکی است)

kenarGozar

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل