پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

کاهش محسوس دمای هوا در شمال غرب و سواحل خزر

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره شرایط جوی کشور طی روزهای آینده اظهار داشت: بر اساس نقشه‌‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود امروز در مناطق واقع در شمال غرب، غرب،‌سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و همچنین شمال شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف رخ دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:‌ با نفوذ هوای سرد بارندگی‌ها روی سواحل شمالی کشور تشدید می‌شود به طوری که امروز شدت بارندگی‌ها در اردبیل، گیلان و به تدریج در اواخر وقت در مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.

وی ادامه داد: فردا از میزان بارندگی‌های شمال شرق کشور کاسته می‌شود و این سامانه بارشی در سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال خواهد بود.

وی همچنین از افت محسوس دمای هوا در شمال شرق و سواحل دریای خزر سخن به میان آورد و گفت:‌ از بعدازظهر امروز شاهد کاهش محسوس دمای هوا در شمالغرب و سواحل خزر خواهیم بود که به تدریج طی روز آینده این کاهش دمای هوا به نیمه شمالی و نیمه شرقی کشور کشیده می‌شود.

گودرزی اظهار داشت: امروز در اواخر وقت شاهد وزش شدید باد بر دامنه‌های البرز مرکزی هستیم و پیش‌بینی می‌شود فردا علاوه بر دامنه‌های البرز شرقی در نیمه شرقی کشور و همچنین بخش‌هایی از مرکز شاهد ادامه چنین روندی باشیم.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی به سبب وزش شدید باد انتظار می‌رود در بخش‌هایی از شرق و جنوب کشور شاهد بروز پدیده گردوخاک باشیم.

وی آسمان تهران را طی امروز نیمه امبری پیش‌بینی کرده و گفت:‌در اوایل امشب در برخی از این کلانشهر بارندگی صورت می‌گیرد ضمن آنکه وزش شدید باد در شهرهای جنوبی استان تهران و بارش برف در ارتفاعات دور از انتظار نخواهد بود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text