پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

چاقی در مدارس مازندران بیداد می‌کند

استاندار مازندران گفت: چاقی در مدارس و استان ما بیداد می‌کند و آمارها نشان می‌دهد مازندران رتبه اول چاقی را در کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، ربیع فلاح امروز (یک‌شنبه 21 تیرماه) در نشست شورای توسعه ورزش همگانی گفت: توجه به امر ورزش حاکمیت در موضع ارتقاء سلامت ضروری است.

وی افزود: امروز به لحاظ سبک زندگی ماشینی تحرک از جامعه گرفته شده است.

استاندار مازندران تصریح کرد: متاسفانه ما در اغلب موارد در رشد جامعه ژست توسعه‌گرایی می‌گیریم ولی در مؤلفه‌های توسعه‌گرایی کمتر ورود پیدا کردیم.

وی افزود: متاسفانه چاقی در مدارس و استان ما بیداد می‌کند و آمارها نشان می‌دهد مازندران رتبه اول چاقی را در کشور دارد.

فلاح با بیان اینکه بحث مالی در امور ورزش همگانی موضوعی فرعی است، اظهار کرد: برای رونق ورزش همگانی در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و اداره کل ورزش و امور جوانان باید مسئولیت و تولی‌گری ورزش همگانی را بر عهده بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم در سبد اوقات روزمره وقتی را برای ورزش قرار دهند، افزود: متاسفانه هنوز به پارک رفتن و ورزش همگانی در پارک‌ها در بین مردم رایج نشده و استقبال به خوبی صورت نمی‌گیرد.

استاندار مازندران اظهار کرد: داشتن برنامه اولین نیاز برای رونق ورزش همگانی است و باید در این راستا از تجارب دانشگاه، حوزه ‌های علمیه، آموزش و پرورش و … بهره گرفت.

وی با بیان اینکه جامعه ما نیازمند نشاط و پویایی است، افزود: با آنکه کشورهای غربی از نظر اقتصادی بیشتر از ما ایرانیان ریاضت می‌کشند ولی دارای پویایی و نشاط بیشتر هستند

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text