شنبه 29 اردیبهشت 1403

پروژه راه قزوین – تنکابن ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، منوچهر حبیبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه راه قزوین – تنکابن در 2 فاز در حال احداث است که فاز نخست آن با 65 درصد و فاز دوم آن که در استان مازندران قرار دارد 12  پیشرفت فیزیکی دارد که نسبت به برنامه زمانبندی، رضایت بخش است.

وی افزود: 63 درصد این پروژه در حوزه استان قزوین به طول 93 کیلومتر است که از پروژه‌های بسیار مهم و در سطح ملی است و تأثیر بسیار مهمی در کاهش مسیر و مصرف سوخت دارد چرا که با احداث این راه طول مسیر حدود 180 کیلومتر کاهش و سالانه 100 میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی می‌شود.

معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به نحوه ساخت این پروژه تصریح کرد: این پروژه دارای سازه‌های فلزی عظیم و 27 دستگاه تونل است که که طولانی ترین‌ تونل کشور نیز در این راه واقع شده است و طول بزرگترین تونل آن 4300 متر است.

وی با اشاره ه به تحولات گردشگری و توسعه منطقه به واسطه احداث این پروژه خاطرنشان کرد: با احداث این پروژه روستاها و شهرهای بر سر راه آن متحول شده و صنعت گردشگری در این منطقه رونق می‌گیرد که این خود زمینه اشتغال بسیاری از افراد و جوانان منطقه را فراهم می‌کند.

حبیبی با اشاره به میزان اعتبارات این پروژه و دوره بازگشت سرمایه خاطرنشان کرد: برای احداث این پروژه 1000 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و در مدت سه سال از آغاز بهره‌برداری هزینه‌های اولیه آن برمی‌گردد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text