دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

پرترددترین روز تعطیلات نوروزی/ برف و باران در هفته آینده

رییس پلیس راهور ناجا گفت: امروز پرترددترین روز جاده ها از ابتدای تعطیلات نوروزی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار دکتر اسکندر مومنی روز جمعه در حاشیه بازدید از محور هراز افزود: امروز شاهد بازگشت مسافران مرحله اول سفرهای نوروزی هستیم که با موج رفت مرحله دوم همزمان شده و به همین دلیل در هر دو لاین جاده ها شاهد بار ترافیک هستیم.

وی ادامه داد: تمامی جاده های برون شهری از جمله محورهای شمالی، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، هرمزگان و خوزستان دارای حجم بالای ترافیک است.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به بسته شدن چند باره محور هراز طی روزهای گذشته بر اثر بارش برف و رانش زمین افزود: بسته شدن این محور زحمت هایی را برای مسافران ایجاد کرد که همین جا از آنها عذرخواهی می کنیم. با در نظر گرفتن مسیر فرعی در محور هراز رفت و آمد مسافران را تسهیل کردیم.

به گفته وی، همزمان با بسته شدن محور هراز بار ترافیکی جاده چالوس و فیروزکوه افزایش می یافت.

سردار مومنی با بیان اینکه ترافیک جاده هراز در حال حاضر عادی است، افزود: از ساعت ۱۵ جمعه جاده هراز از آب اسک به سمت بومهن و محور چالوس از ساعت ۱۶ از مرزن آباد به سمت تهران برای روانی بار ترافیک بازگشت مسافران یکطرفه می شود. اما در عین حال از مسافران می خواهیم زمان بازگشت سفر خود را به بعدازظهر موکول نکنند.

وی از رانندگان خواست که تجهیزات زمستانی حتما همراه داشته باشند و تاکید کرد: با توجه به متغییر بودن وضعیت جوی از رانندگان می خواهیم تنها به مبدا و مقصد توجه نکنند چرا که ممکن است در طول مسیر آب و هوا تغییر کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی های هواشناسی، وضعیت جوی در هفته آینده نیز متغییر است تصریح کرد: ۵۰ هزار نیروی پلیس راه و راهور تا پایان طرح نوروزی مشارکت دارند تا مردم با آرامش به سفر رفته و در جاده نمانند.

به گفته سردار مومنی، رانندگان با رعایت سرعت مجاز و عدم سبقت غیرمجاز و رانندگی نکردن در حالت خستگی و خواب آلودگی می توانند از بروز تصادفات جلوگیری کنند.

وی افزود: برابر آمارها از ابتدای طرح نوروزی تا کنون، تصادفات ۸ درصد کاهش داشته و شرایط رانندگی بهتر شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: آمار کشته ها و مجروحان نهایی تصادفات رانندگی توسط سازمان پزشکی قانونی اعلام می شود اما بخش قابل توجهی از تلفات در مسیر انتقال به مراکز درمانی و بیمارستان هاست.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text