چهارشنبه 15 آذر 1402

منازل مسکونی حاشیه رودخانه چالوس خالی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمد‌ناصر زندی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده مرزن‌آباد، اظهار کرد: با بارش شدید باران که از دو روز گذشته در این شهرستان آغاز شده است، شاهد وقوع سیل در بخش‌هایی از شهرستان و بخش مرزن‌آباد هستیم.

وی با تأکید بر ضرورت حضور اعضای ستاد بحران مازندران در چالوس و به‌ویژه بخش مرزن‌آباد افزود: با جاری شدن سیل همراه با درختان، بوته‌ها و سنگ‌های مسیر به‌سمت پایین‌دست بخش مرزن‎آباد، ستاد بحران چالوس اقدام به خالی کردن منازل مسکونی حاشیه رودخانه کرد.

زندی با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد 8 دهنه پل روستایی و بسیاری از نقاط جاده چالوس دچار خسارت و تخریب شده است، افزود: تعداد زیادی از واحد‌های پذیرایی که در حاشیه رودخانه چالوس قرار داشته و همچنین تعدادی از طویله‌های حیوانات نیز در جریان این سیل آسیب دید.

وی مهم‌ترین بخش خسارت را در حوزه راه عنوان کرد و ادامه داد: در منطقه دربند چالوس نیز بیش از 50 درصد جاده تخریب شده و قسمت شمال و جنوب جاده کنداون را مسدود کرد که در حال حاضر تیم راه و شهرسازی شهرستان در تلاش است تا بتوانند به‌طور موقت نسبت به بازگشایی محور اقدام کند.

فرماندار چالوس تصریح کرد: تیم راه و شهرسازی نیز در حال برآورد خسارت‌های وارده در بخش راه روستایی و همچنین جاده چالوس است که بعد از جمع‌بندی نهایی خسارت وارده، اعلام می‌شود.

این مسئول در پایان درباره میزان خسارات وارده در چالوس گفت: در حال حاضر تیم ستاد بحران این شهرستان در آماده‌باش کامل قرار دارد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز از صبح امروز در حال جمع‌آوری آمار و اطلاعات مربوط به خسارات وارده است.

فرماندار چالوس 2

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text