یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

مسافران، شمال را با انبوهی از زباله تنها گذاشتند

به گزارش ایرنا، پس از پایان تابستان و خروج انبوه مسافران تابستانی از استان های شمالی کشور، مشکلات بسیاری در مناطق جنگلی، کوهستانی و حتی شهری برجای می ماند که زباله های رها شده در محیط های گردشگری یکی از این مشکلات است.

بیشترین مشکلات ناشی از این موضوع گریبان گیر مدیریت شهری در استان های ساحلی و شمالی کشور است و جمع آوری و پاکسازی محیط از زباله هزینه های بسیاری را به این شهرها تحمیل می کند.

در این بین برخی سازمان های مردم نهاد با احساس مسوولیت نسبت به محیط زیست، همه ساله اقدام به انتشار فراخوانی برای پاکسازی سواحل، جنگل ها و تفرجگاه ها می کنند.

برای نمونه امسال هیات کوهنوردی شهرستان کلاردشت به همراه جمعی از طبیعت دوستان نسبت به جمع آوری زباله ها از دامنه علم کوه دومین قله بلند کشور اقدام کرد.

اما حل اساسی این معضل نیازمند فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به مردم و تامین برخی از تجهیزات از جمله سطل های زباله برای جمع آوری زباله است زیرا فقدان سطل زباله در سواحل، جنگل ها و منزلگاه های مسافران موجب می شود تا زباله ها در دامن طبیعت رها شوند.

استان مازندران به دلیل برخورداری از جمعیت شناور قابل توجه در ایام تابستان و دیگر تعطیلات سال نیازمند طراحی سیستمی دقیق برای جمع آوری و دفن زباله دارد و از این رو چندی پیش کارگروه حل مشکل زباله در استان تشکیل شد.

ربیع فلاح استاندار با اذعان به مشکل انباشته شدن زباله ها در این استان تاکید کرده است که برنامه جامعی برای رفع مشکل زباله طراحی شده و به زودی به اجرا در خواهد آمد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text