مازندران با هوای بارانی به استقبال سال جدید می رود

جدول پیش بینی هفت روزه این اداره کل نشان می دهد که استان مازندران طی روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته ۲۷ و ۲۸ اسفند ماه هوای بارانی و سردی را پیش رو خواهد داشت و این وضعیت جوی تا روز آخر سال ۹۷ در این استان مستقر خواهد بود .
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : هوای استان امروز و فردا صاف و همراه با افزایش دماست .
ابراهیم تاکامی افزود : افزایش دما که در مناطق شرقی و مرکزی بیشتر از مناطق غربی استان است بین چهار تا ۱۲ درجه خواهد بود ، به طوری که دمای هوای مناطق غربی مازندران از ۱۲ درجه سانتی گراد طی روز جاری به ۱۶ درجه و مناطق مرکزی و شرقی از ۱۳ به ۲۴ درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت .
کارشناس پیش بینی هوای مازندران از ورود سامانه بارشی و سرد از اواخر فردا یکشنبه به این استان خبر داد و گفت : این سامانه که از غرب مازندران وارد استان می شود به صورت بارش باران در مناطق جلگه ای همراه با وزش شدید باد است .
وی شرایط جوی ارتفاعات مازندران در این زمان را برفی اعلام کرد و افزود : روز سه شنبه ۲۸ اسفند ماه از شدت بارش ها کاسته می شود و از روز چهارشنبه به تدریج شاهد خروج این سامانه بارشی و سرد از استان خواهیم بود .
تاکامی گفت : بر اساس نقشه های هواشناسی پیش بینی می شود که در روز پنجشنبه و جمعه این هفته همزمان با روزهای نخست سال جدید هوای استان صاف باشد که با افزایش دما همراه خواهد شد.
هم اکنون هوای ساری مرکز استان مازندران نیمه ابری است و کمینه و بیشینه دمای این شهر برای امروز هم ۸ و ۱۴ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل