قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است ؟ ‏

وقتی نوبت به سفر به دور دنیا می شود ، همه پاسپورت ها قدرت یکسانی ندارند. اما کدام پاسپورت قدرتمند تر است ؟ مردم کدام کشور می توانند با پاسپورتی که در دست دارند به بیشترین سفر بدون نیاز به ویزا بروند ؟

پاسپورت ایندکس ( Passport Index ) یک سایت آنلاین رایگان است که پاسپورت های جهان را با توجه به تعداد کشورهایی که می توانند بدون ویزا به آنها وارد شوند دسته بندی می کند. برای اولین بار است که یک کشور آسیایی توانسته در صدر این لیست قرار بگیرد و مردم آن کشور ، قدرتمندترین پاسپورت جهان را در دست داشته باشند. فکر می کنید کدام کشور است ؟

در این بخش ishomal لیستی از کشورهایی که پاسپورت آنها بیشترین امتیاز را دارد در اختیار شما قرار می دهد.

کشورهای اسلوونی ، اسکواکی ، لهستان ، لیتوانی و لاتویا در رده دهم این لیست قرار گرفته اند. شهروندان این کشورها با پاسپورتشان می توانند به ۱۴۹ کشور بدون ویزا سفر کنند.

پاسپورت

 

شهروندان کشور مجارستان در رده نهم این لیست قرار دارند ، آنها می توانند به ۱۵۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

 

پاسپورت کشورهای مالتا ، چک و ایسلند با اجازه ورود به ۱۵۲ کشور بدون ویزا در رده هشتم قرار گرفته است.

 

استرالیا ، یونان ، نیوزلند با ورود به ۱۵۳ کشور بدون نیاز به ویزا در رتبه هفتم قرار می گیرند.

 

پاسپورت کشورهای مالزی ، ایرلند ، کانادا و آمریکا در یک سطح قرار دارد ! آنها به ۱۵۴ کشور بدون ویزا سفر می کنند. هرچند جالب است بدانید با روی کار آمدن دونالد ترامپ ، امتیاز پاسپورت آمریکایی ها نیز کمتر شد. حالا دیگر آنها نمی توانند به دو کشور ترکیه و جمهوری آفریقای مرکزی بدون ویزا سفر کنند.

 

کشورهای لوکزامبورگ ، سوییس ، هلند ، بلژیک ، اتریش و پرتغال نیز پاسپورتی با قدرت ورود به ۱۵۵ کشور را دارند.

 

رتبه چهارم این لیست کشورهای دانمارک ، فنلاند ، ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا ، نروژ ، ژاپن و انگلستان قرار دارند. شهروندان این کشور می توانند بدون ویزا به ۱۵۶ کشور جهان وارد شوند.

 

سوئد و کره جنوبی پاسپورتی با قدرت ورود به ۱۵۷ کشور دارند.

 

کشور آلمان یکی از ارزشمندترین و قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد ، تا پیش از این آلمانی ها با اجازه ورود به ۱۵۸ کشور جهان بدون نیاز به ویزا ، قدرتمندترین ویزای جهان را در دست داشتند. اما حالا مقلوب یک کشور آسیایی شده اند و به رتبه دوم این لیست رسیده اند.

 

قدرتمندترین پاسپورت جهان در حال حاضر در دستان شهروندان کشور سنگاپور است. تا پیش از این سنگاپوریها نیز با آلمانی ها در یک سطح قرار داشتند ، آنها می توانستند به ۱۵۸ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. اما حالا یک کشور به لیست کشورهایی که سنگاپوریها می توانند به آن بدون ویزا وارد شوند اضافه شده است. پاراگوئه نیز محدودیت های خود را برای شهروندان کشور سنگاپور برداشت ، حالا دیگر سنگاپوریها می توانند به ۱۵۹ کشور جهان سفر کنند و با غرور قدرتمندترین پاسپورت جهان را در دست بگیرند.

 

در سوی دیگر این لیست ، پاسپورت هایی را داریم که با بیشترین محدودیت ها مواجه هستند. در انتهای این لیست کشور افغانستان قرار دارد که شهروندان آن می توانند فقط به ۲۲ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند. پس از آن کشور پاکستان و عراق با اجازه ورود به ۲۶ کشور ، سوریه ۲۶ کشور و سومالی ۳۴ کشور قرار گرفته اند.

کشور ایران با اجازه ورود به ۳۶ کشور بدون نیاز به  ویزا در رتبه ۸۹ این لیست در کنار سریلانکا ، سودان و نپال  قرار گرفته است.

منابع : CNN  – passportindex

https://t.me/ishomall

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل