پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

فعالیت 80 نجات غریق در سواحل ساری

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران از ساری ، جواد واحدی فرماندار مرکز استان گفت : در راستای ارتقای کیفیت طرح دریا و امنیت و آرامش شهروندان و مسافران 80نجات غریق در سواحل ساری فعالیت می‌کنند.

جواد واحدی فرماندار و رییس طرح ساماندهی سواحل و طرح دریای شهرستان ساری در سومین جلسه طرح دریا و نشست با پلاژداران و مجریان طرح دریا با اشاره به اینکه امینت و آرامش شهروندان از اولویت طرح دریاست، ابراز کرد : سال گذشته 50 ناجی غریق مسئولیت حفاظت از جان مسافران و شهروندان را در سواحل به‌عهده داشتند، وبرای امنیت بیشتر سواحل امسال 80ناجی در سواحل ساری فعالیت می‌کنند.

فرماندار مرکز استان با تاکید بر اینکه ازاهداف مهم دیگر اجرای طرح دریا کاهش تخریب محیط زیست است ،خاطر نشان کرد : متاسفانه سواحل ما چهره نازیبایی از زباله دارد ،مدیران پلاژو طرح دریا در پاکیزگی و رعایت بهداشت اقدامات لازم را انجام دهند .

وی در ادامه در راستای مشکل حمل زباله خواستار همکاری دهیاران و بخشداران با این معضل شد.

این مسئول کیفیت آب شناگاه و برخورداری از امکانات بهداشتی مانند دسترسی به آب آشامیدنی، سرویس های بهداشتی، دوش و بهداشت محیط مناسب را جزو الزمات این شناگاه ها نام برد .

رییس ستاد ساماندهی سواحل ساری دریا را ظرفیت بالقوه در امر کارآفرینی و ایجاد اشتغال خواند و اظهار نمود : در رسیدن به نقطه تعالی بهره مندی از دریا و سواحل باید با برنامه ریزی مناسب و دقیق در فراهم نمودن زیر ساخت های لازم گام برداشت .

واحدی در ادامه به زیبا سازی و ایجاد فضای سبزتاکید کرد و تصریح نمود : با گلکاری و درختکاری و ایجاد فضای سبز و زیبا سازی ورودی ها و خروجی ها ،محیطی شاد و مفرح را برای شهروندان و مسافران فراهم نمایید .

مسئول ارشد شهرستان ساری بر اقدام‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای امنیت اجتماعی، اخلاقی تاکید نمود و گفت : ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب از مهمترین مأموریت های نیروی انتظامی بوده طرح امنیت اخلاقی نیروی انتظامی فقط در راستای انجام وظیفه بلکه به صورت اعتقادی پیشگیری می شود.

وی با تاکید بر اینکه پایبندی به حجاب و داشتن حجاب اسلامی از ارزشها و هنجار های پذیرفته شده جامعه اسلامی است. افزود : مسافران و شناگران باید بدانند جامعه ما ازعرف و شعائر دینی برخوردار است که بعضا رفتار های ناشایست و بی عفتی را نمی پسندد .

فرماندار مرکز استان با تاکید بر فعالیت سه ماهه طرح دریا ازهیئت بازرسی خواستار شد تا در ارائه خدمات مطلوب و قیمت گذاری ها، قیمت مواد غذایی، آب، بهداشت و نظافت، زباله نظارت داشته باشند .

این مسئول در پایان با اشاره به عدم آشنایی مسافران با محیط جغرافیایی سواحل و دریا ،در راستای امنیت بیشتروشنا در مناطق ممنوعه ،ه نصب علایم هشداردهنده در نقاط خطر‌آفرین رامورد تاکید قرار داد .

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text