فست فود آتیشه ساری

از گذشته های دور همواره به این می اندیشیدم که راز موفقیت برخی افراد به نسبت دیگران چیست؟ پس از تحقیق در زمینه فست فودهای معتبر دنیا به این نتیجه رسیدم که در این بخش خلاهایی وجود دارد که با تمرکز بر این خلاءها مبتنی بر مشتری، می توان نوآوری در این بخش ایجاد نمود. از این رو دردستور کار آتیشه ۳ عامل عمده قرار گرفته است که عبارتند از:

۱-  رعایت بهداشت متناسب با شاخص های استاندار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت
۲-  تهیه مواد اولیه درجه یک صورت تازه و روزانه
۳- با توجه به نوآوری که دراین بخش ایجاد نموده ایم حتی الامکان روغن را از غذاهای خود خذف کرده ایم و بسیاری از غذاها بصورت تنوری در دمای ۳۲۰درجه طبخ می شود.
۴- ما روی چهار عامل مشتری یسند که به مدل ۴C معروفند تمرکز کردیم که عبارتند از: Customer Value، Cost to Customer، Convenience و Communication که عبارتند از تمرکز بر ارزش های مشتری پسند، حداقل هزینه های پرداختی از طرف مشتری، سهولت در خرید و ارتباطات موثر با مشتریان. در این راستا ما حتی ارایه دهنده غذاهای رژیمی یا بصورت ویژه به مشتریان خاص همچون ورزشکاران و یا حتی امکان ارایه غذای سفارشی به مشتریان می باشیم که این دو مورد آخر در هیچ مجموعه مشابهی در ایران وجود ندارد و بیانگر آن است که تامین نیاز و خواسته مشتری، مهمترین هدف مجموعه آتیشه می باشد. آتیشه معتقد به رعایت و حفظ بهداشت در ارایه خدمات به مشتریان بوده و می باشد. این مجموعه در تمامی بازرسی های وزارت بهداشت توانسته است این موضوع را به اثبات برساند و کلیه پرسنل آتیشه در این زمینه آموزش های لازم را دیده اند.  امیدواریم با کیفیت بالای غذاها، حافظ سلامتی و میزبان خوب لحظات گرم شما باشیم.

 

 

 

 

آتیشه 1

آتیشه 2

آتیشه 3

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل