جمعه 18 خرداد 1403

شهر گردشگری رامسر چه تفاوتی با گذشته کرده است؟

شهردار رامسر گفت: برای رفع مشکلات اساسی رامسر مانند آب شرب، سیستم فاضلاب شهری، سیستم‌های دفع زباله شهری، سیستم حمل و نقل درون و برون شهری باید اقدام موثری صورت بگیرد تا سرمایه گذاران بتوانند با انگیزه بیشتری به این شهر جذب شوند.

نصرت‌الله کوزه‌گر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مازندران، اظهار کرد: شهرداری رامسر در سال 95 با توجه به بودجه‌ریزی و تهیه برنامه 5 ساله و مطالعه در چشم انداز 10 ساله نگاه ویژه‌ای با هماهنگی شورای اسلامی به شهر دارد. نخستین اقدام آن زیباسازی باغ 30 هکتاری در مرکز شهر است.

وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری رامسر در مرکز این شهر قرار دارد. رامسر دارای قدمت 80 ساله گردشگری در سطح کشور و جهان است و زیرساخت‌های آن شکل گرفته و موجب شده در چارچوب یک شهر گردشگری، خدماتی به گردشگران ارائه شود.

کوزه‌گر تصریح کرد: شهر رامسر از سال‌های گذشته به دلایل مختلف و با برگزاری کنوانسیون‌ها، کنفرانس‌ها و همایش‌های بین‌المللی پیش و پس از انقلاب اسلامی زبانزد خاص و عام شده که موجب شد مردم از سراسر کشور و جهان شهر رامسر را بیشتر بشناسند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته در راستای هدف‌های گردشگری که برای شهر تعریف شد نیاز به مواردی مانند سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی و تفریحی به وجود آمده و در کنار آن نیز در جهت ایجاد زیرساخت‌های عمرانی و زیباسازی اقدام‌های اساسی صورت گرفت. این اقدام‌ها شامل ساخت پل‌ها، ایجاد تغییرات در بازار، تغییرات در فضاسازی مکان‌های گردشگری و تفریحی، سرمایه‌گذاری در سواحل و ایجاد بسترهای لازم برای همکاری با نهادها و ارگان‌هایی که نقش مهمی در ارائه تسهیلات لازم به گردشگر دارند، هستند. این عوامل موجب رشد و رضایت همه جانبه گردشگر می‌شوند.

کوزه گر در مورد مشکلات رامسر اظهار کرد: یک شهر گردشگری باید از تمامی زیرساخت‌ها برخوردار بوده و ضعفی در پذیرش گردشگران نداشته باشد. با وجود اینکه رامسر از نگاه جغرافیایی بسیار محدود و کم درآمد بوده نگاه ملی در آن وجود داشته و برای آماده کردن زیرساخت‌ها باید توجه بیشتری صورت گیرد.

کوزه‌گر با اشاره به مشکلات شهر رامسر گفت: برای رفع مشکلات اساسی رامسر مانند آب شرب، سیستم فاضلاب شهری، سیستم‌های دفع زباله شهری و سیستم حمل و نقل درون و برون شهری باید اقدام موثری صورت بگیرد تا سرمایه‌گذاران بتوانند با انگیزه بیشتری به این شهر گرایش پیدا کنند.

وی همچنین به فعالیت‌های شهرداری رامسر، اشاره و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های شهرداری رامسر در گذشته به صورت سنتی و روزمرگی بوده است. با توجه به اینکه امروز این شهر، به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور معرفی شده مسئولان باید برای جذب اشتغال و معیشت تلاش خود را به کار گیرند.

شهردار رامسر در مورد ایجاد پارک‌های جنگلی و ساحلی در رامسر تصریح کرد: شهرستان رامسر دارای موقعیت‌های ساحلی و کوهپایه‌ای است، بنابراین لازم است با اجرای طراحی ‌های مناسب و مورد لزوم گردشگران، موقعیت‌هایی را ایجاد کرده که ضعف و کمبودها را کمتر نشان دهد تا از پارک‌های جنگلی و ساحلی بیشتر استفاده کنیم.

کوزه‌گر‌ خاطرنشان کرد: زباله یکی از معضل‌های اساسی در سطح کشور و استان‌های شمالی بوده که تاکنون حل آن به نتایج مطلوبی نرسیده است. در این راستا مطالعات زیادی برای اجرای صحیح دفع پسماند از طلای کثیف در داخل و خارج از کشور صورت گرفته است. پیگیر این هستیم که بتوانیم آخرین تکنولوژی را که مورد تایید محیط زیست کشور باشد در آینده در رامسر مستقر کنیم.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت این شهر اظهار کرد: امروز نسبت به پنج سال گذشته بیش از 300 درصد افزایش آسفالت خیابان و کوچه‌ها را شاهد بودیم و باقیمانده کار نیز در دو سال آینده به اتمام می‌رسد. در پایان سال 96 هیچ کوچه‌ای بدون آسفالت در رامسر وجود نخواهد داشت. در سال گذشته به دلیل تخریب آسفالت در برف سال 92، لکه گیری اساسی و بیش از 90 درصد خیابانها نیز به صورت کامل آسفالت شد.

کوزه‌گر‌ یادآور شد: 250 نفر از نیروهای شهرداری در بخش‌هایی مانند آتش‌نشانی، حمل و نقل، رفت و روب، فضای سبز، اداری، شهرسازی و عمرانی مشغول به فعالیت هستند.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text