یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

شرکت‌های هواپیمایی مازندران در آستاراخان فعال شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران، مارکلوف بعد از ظهر امروز در دیدار مشترک مسئولان و تجار مازندران اظهار داشت: ایجاد سرای تجاری برای توسعه روابط تجاری دو استان می‌تواند کمک کند.

وی افزود: زمین ایجاد این سرای تجاری تهیه شده که تا زمان ایجاد سرای تجاری، مکانی در این استان برای تجار خریداری شود.

مارکلوف، خواستار پیگیری برای ایجاد ارتباط هوایی بین مازندران و آستاراخان شد و گفت: بدون ایجاد پرواز هوایی، امکان پیشرفت تجاری وجود ندارد و با ایجاد پرواز مستقیم زمینه توسعه تجاری فراهم می‌شود.

معاون استاندار آستاراخان روسیه، خواستار  حضور شرکت‌های هوایی مازندران در این استان شد و گفت: برنامه‌ریزی برای پرواز مستقیم به مازندران در برنامه کاری قرار گیرد و مسئولان استان نیز در این زمینه بسیار علاقه‌مند هستند که پرواز مستقیم به مازندران برنامه‌ریزی شود.

وی گفت: همکاری در زمینه تولیدات صنعتی نیاز به همکاری مسئولان مازندران داشته و تعدادی از بنادر برای ایجاد استقرار واحدها برای تراشه چوب کاغذ مازندران وجود دارد.

معاون استاندار آستاراخان روسیه، از ایجاد منطقه آزاد تجاری در این استان خبر داد و گفت: تجار مازندران زمینه فعالیت در این بندر را بررسی کنند، چون فرصت مناسبی برای توسعه تجاری دو استان است.

وی به ملاقاتی که با وزیر کشاورزی کشورش داشت، اشاره کرد و افزود: از تجربه مازندران در کشت برنج نیز استقبال می‌کنیم و علاقه‌مند هستیم که سبزیجات مازندران در این استان کاشته شود و از ایجاد کارخانه رب گوجه فرنگی در این استان نیز استقبال می‌کنیم.

مارکلوف گفت: اراضی برای باغداری و کشت انگور نیز در اختیار کشاورزان و فعالان این بخش قرار می‌دهیم و علاقه‌مند به پذیرش فعالان این بخش هستیم و ظرفیت تولید چرم در این استان نیز وجود دارد.

استاندار آستاراخان روسیه، خواستار همکاری بین رسانه‌های گروهی آستاراخان با مازندران شد و گفت: در چارچوب این همکاری علاقه‌مند هستیم که قابلیت‌های تجاری دو استان از طریق رسانه‌های استان نیز ترویج شود.

وی در ادامه بیان داشت: آماده ارائه خدمات فنی به رسانه‌‌های مازندران هستیم و از رسانه‌های مازندران در همایش بزرگ رسانه‌ای که قرار است در آستاراخان برگزار شود، دعوت می‌کنیم

.

انتهای پیام/ج

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text