سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403

شب دریا نروید

فرماندار بابلسر گفت: بیشترین غرق‌شدگان در دریا، شب هنگام به دریا رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، سید علی اسد در جلسه ستاد خدمات سفر در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با بیان اینکه اکثر غریق‌ها در هنگام شب به دریا رفته‌اند، اظهار کرد: تعداد 150 ناجی در دو شیفت از ساعت هشت صبح تا 20 عصر در روزهای عادی و در روزهای پیک مسافر به صورت تمام وقت در ساحل مستقر هستند.

وی افزود: در شهرستان بابلسر بین دستگاه‌های اجرایی هماهنگی و هم‌افزایی وجود دارد.

فرماندار بابلسر با اشاره به تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان و عید فطر به مسئولان و دستگاه‌های خدمات‌رسان گفت: تمامی مرخصی‌ها برای مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو شده و باید با آمادگی حضور داشته باشند.

اسد با تاکید بر اینکه اصناف باید با مدیریت در ایمن‌سازی سواحل مشارکت کنند، تصریح کرد: نقش اصناف باید پررنگ‌تر شود و از حضور مسافر و مهمانان استقبال کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر، پاکسازی حریم را‌ه‌ها، افزایش تبلیغات هشداردهنده محیطی و اطلاع‌رسانی بازدید از نمازخانه‌ها و رستوران‌ها و هتل‌ها تاکید کرد و افزود: مسئولان تمهیدات لازم را در بحث نظارت بهداشتی و عرضه مواد غذایی تامین موادسوختی مورد نیاز را داشته باشند.

وی از بانک‌ها خواست تا نسبت به شارژ عابر بانک‌ها اقدام و تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

اسد با اشاره به حضور دستگاه‌های نظارتی در پایش طرح سالم‌سازی دریا در شهرستان اظهار کرد: دستگاه‌های نظارتی همواره عملکرد ستاد طرح سالم‌سازی دریا در بابلسر را به عنوان یک الگو مطرح می‌کنند.

فرماندار بابلسر در پایان خواستار اجرای مانور مشترک در امداد و نجات ساحل شد و گفت: تکرار حوادث فرضی باعث آمادگی بیشتر بین اعضاء ستاد طرح سالم‌سازی دریا خواهد شد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text