شنبه 29 اردیبهشت 1403

ساحل نور به امکانات گردشگري مجهز مي شود

شهرستان نور با بخش زیبایی از سواحل دریای خزر از ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری دریایی کشور برخوردار است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، معاون سرمایه گذاری و طرحهای توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت : شهرستان نور به عنوان یکی از مهمترین شهرهای گردشگری کشور همواره مطرح بوده است.
افلاتون ولی پورافزود : بخش های چمستان و بلده نیز که از مناطق مهم گردشگری استان مطرح است نیز از زیرمجموعه های شهرستان نور محسوب می شود.
معاون سرمایه گذاری و طرحهای توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران تاکید کرد : بلده به عنوان مرکز مهمی برای ارتباط دو جاده هراز و چالوس از اهمیت بالایی در گردشگری شمال کشور برخوردار است.
این مقام مسئول در استان مازندران تاکید کرد: بنابر این همواره توسعه گردشگری و ایجاد امکانات مناسب گردشگری در این شهرستان در دستورکار اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قرار داشته است.
ولی پور اظهار داشت : بر اساس مصوبه هیات دولت در سفر به استان مازندران تبدیل شهرستان نور به منطقه نمونه گردشگری ساحلی نیز دستور کار قرار گرفته است.
معاون سرمایه گذاری و طرحهای توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندان تاکید کرد : به همین منظور زیرساختهای اولیه مانند آب ، برق و راه دسترسی در بخشی از ساحل این شهرستان که برای تبدیل به منطقه نمونه گردشگری انتخاب شده، با تلاش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایجاد شده است.
وی گفت : پس از ایجاد زیرساخت های اولیه این منطقه به سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور ایجاد امکانات گردشگری واگذار شده است.
ولی پور یادآور شد: ایجاد اسکله تفریحی ، راه اندازی اتوبوس های دریایی و شناورهای تفریحی، رستوران دریایی، ایجاد امکانات ورزش های آبی نظیر جت اسکی، قایق سواری، والیبال و فوتبال ساحلی و هتل ساحلی از طرح هایی
است که سرمایه گذار بخش خصوصی در شهرستان نور ایجاد می کند و
تسهیلات لازم در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.
هم اکنون شهرداری با همکاری اداره بنادر و دریانوردی استان در صدد احداث اسکله تفریحی در قسمتی از ساحل شهرستان نور است.
معاون سرمایه گذاری و طرحهای توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران تصریح کرد: این اسکله تفریحی قرار است با مدیریت شهرداری ایجاد شود که نقش مهمی در رونق هر چه بیشتر نور ایفا خواهد کرد.
وی یادآور شد: شهرستان ساحلی نور همچنین آثار تاریخی و دیدنی بسیاری از جمله قلعه پولاد بلده، بقعه متبرکه آقا شاه بالو زاهد، بقعه متبرکه جمشید کیا سلطان، خانه نیما در بلده، پل خشتی نور، تکیه تاکر، روستای ناتل، امامزاده احمد در بلده، کاخ تمیشان، سواحل زیبا، پارک جنگلی، آبشار آب پری، آب گرم معدنی لاویج ، فیل سنگی لاویج، مسجد جامع بلده، غار کهو و کاروانسرای زمستانی یالو را در خود جای داده است.
ولی پور به پارک جنگلی نور با مساحتی حدود 4 هزار هکتار به عنوان بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه اشاره کرد و گفت: وجود سبزه زارهایی در زیر درختان، رستوران زیبا در میان انبوه درختان سر به فلک کشیده، آلاچیق های متعدد چوبی، پارک کودک، مسجد، سرویس های بهداشتی، زمین های ورزشی فوتبال و والیبال و … مسافران را مشتاق گذراندن اوقات فراغت در این پارک جنگلی کرده است

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text