دوشنبه 25 تیر 1403

دستگیری 124 نفر از صیادان متخلف در دریای مازندران

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان مازندران دستگیری 124 نفر از صیادان متخلف در دریای مازندراندر گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری با اشاره به اینکه وظیفه این یگان حفظ و حراست از منابع دریایی و جلوگیری از صید ماهیان خاویاری و قاچاق آنها است گفت: این یگان با همکاری نیروهای دریابانی توانست با 4 هزارو 53 مورد گشت دریایی و ساحلی، 124 صیاد غیر مجاز و متخلف را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دهند.

سرهنگ ندایی افزود: در این مدت نیز 104 هزار قطعه دام ماهیان خاویاری و استخوانی از صیادان متخلف جمع آوری ، 103 کیلو گرم ماهی خاویاری، 4هزارو 880 کیلوگرم ماهی استخوانی و43 قطعه ماهی خاویاری نورس از صیادان متخلف کشف و ضبط و در دریا رها سازی شدند.

وی تصریح کرد: 201 تیوپ ، 62 فروند بدنه قایق موتوری هزار و 705 لنگر، 33 دستگاه موتور سبک و سنگین در سواحل دریا 251هزار و312 تور صیادی از متخلفان کشف و ضبط شد.

ندایی از اجرای طرح مشترک با دریابانی ، نیروی انتظامی و دریابانی سپاه خبر داد و ابراز کرد، این طرح ها با هدف حفظ و حراست بیشتر از منابع دریای خزر تا پایان سال اجرا یی می شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع دریایی مازندران از آموزش یگان امداد (نیرو های ضربتی) نیز خبر داد. و از مردم نیز خواست در صورت مشاهده صیادان متخلف با ستاد خبری این یگان با شماره 35289555تماس و در حفظ منابع دریایی استان نیز سهیم باشند.

رئیس پره اداره کل شیلات مازندران نیز گفت: در حال حاضر پیک صید را نداریم و خوشبختانه هجوم صیادان غیر مجاز در استان مشاهده نشده است.

رضوی افزود: 4 هزارو 200 صیاد در قالب 53 شرکت تعاونی امسال توانستند در زمان صید با رعایت استاندارد های اداره کل شیلات مازندران هزارو 150 تن ماهی سفید، کپور و کفال صید کنند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال درصد کمی افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه صیادان مجاز استاندارد های شیلات در زمینه صید را رعایت می کنند اظهار کرد، در صورتی که فوک خزری و ماهیان خاویاری صید شوند در دریا رها سازی می شوند وحضور ناظران صید اجازه هیچ گونه تخلف به صیادان در زمان صید مجاز را هم نمی دهد.

رضوی با بیان اینکه صیادان غیر مجاز امکانات بیشتری دارند یاد آور شد در این شرایط حراست از دریا کمی مشکل می شود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text