دوشنبه 24 اردیبهشت 1403

حریرچی: مسافران به مازندران سفر نکنند

معاون کل وزیر بهداشت گفت: به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونا در برخی شهرستان‌های این خطه شمال کشور، مسافران تهرانی و سایر استان‌های کشور به این استان سفر نکنند.

 

به گزارش ایرنا؛دکتر ایرج حریرچی عصر روز چهارشنبه در سومین سفرش به استان مازندران پس از همه گیری ویروس کرونا در گفت و گو با خبرنگاران افزود : سفر مردم سایر استان های کشور به این خطه شمال کشور هم می تواند درگیری مردم مازندران را در ارتباط با ویروس کرونا بیشتر کند و هم این که احتمال ابتلا به ویروس را در این افراد به دلیل بالا بودن آلودگی در مازندران افزایش دهد.

 

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که از یک هفته گذشته تاکنون روند ابتلا به ویروس کرونا در استان مازندران روند افزایشی به خود گرفته ؛ درخواست ما این است که مسافران تهرانی و سایر نقاط کشور اعم از جنوب ، غرب و شرق استان های کشور به مازندران سفر نکنند.

 

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اگرچه خوشبختانه میزان همه گیری ویروس کرونا در استان در یک هفته اخیر همانند اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه سال جاری نرسیده است ، ولی آمار بیماران مبتلا به این ویروس و بستری در بیمارستان های مازندران افزایش داشته است.

 

دکتر حریرچی دلیل این افزایش را ناشی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خصوص حضور در تجمعات ، آیین های ختم و عروسی بیان کرد و اظهارداشت : بررسی وضعیت برخی از بیماران مبتلا نشان می دهد که اکثر این بیماران در این مراسم ها مبتلا به کرونا شدند.

وی عدم تغییر رفتاری مردم با ویروس کرونا را از دیگر دلایل ازدیاد آمار بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان های مازندران بیان کرد و تصریح کرد : هم اکنون هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند ، به طوری که وضعیت در چهار شهرستان نوشهر، آمل ، بابل و بهشهر قرمز شده است.

دکتر حریرچی وضعیت ویروس کرونا را در استان مازندران در مرز هشدار دانست و عدم پوشش ماسک را به دلیل شرایط شرجی بودن استان از دیگر دلایل روند افزایشی ابتلا به بیماری کرونا در این خطه شمال کشور بیان کرده است.

احتمال تعطیلی طرح دریا در ستاد ملی و استانی

 

معاون کل وزیر بهداشت و درمان در مورد ارتباط افزایش ابتلا به ویروس کرونا در مازندران با طرح ساماندهی دریا و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در این ارتباط گفت : باید در این ارتباط در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا بررسی های لازم صورت گیرد.

دکتر حریرچی خاطرنشان کرد : به هر حال طرح دریا دارای ظرافت های خاصی است که باید مورد بررسی بیشتر و دقیق تر قرار گیرد و سپس در آن تصمیم گیری شود.

براساس آمار هم اکنون حدود ۷۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سطح بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند و سرعت انتقال ویروس کرونا در این استان از یک هفته قبل تاکنون روند افزایشی به خود گرفت به طوری که آمار بیماران مبتلا در یک هفته اخیر بیش از ۵۰ درصد بیشتر شد.

نخستین بار ویروس کرونا در مازندران سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی دو بیمار در بابل شیوع یافت.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text