شنبه 29 اردیبهشت 1403

ترویج فرهنگ کتابخوانی با احداث کتابخانه عمومی استاندارد نوشهر

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری ، در مراسمی احداث کتابخانه عمومی استاندارد نوشهر با سرمایه گذاری اولیه 700 میلیون تومانی «حاج محمد لر» از خیرین این شهرستان آغاز شد.

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهادکتابخانه های عمومی کشور در این مراسم با تقدیر از حاج محمد لر در جهت ساخت این کتابخانه در کشور، گفت: این اقدام ارزشمند و دیگر اقدامات و تلاش های خیرین کتابخانه ساز باید در سطحی ملی معرفی شود.

الله یاری افزود: معرفی این چهره ها در کشور باعث خواهد شد تا فرهنگ کتابخانه سازی در کشور ترویج یابد و دیگر استان ها نیز در این خصوص فعال شوند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه سرنوشت کتابخانه های عمومی کشور و اداره آن به دست مردم است، گفت: کتابخانه های عمومی باید با همت مردم بویژه شخصیت های برجسته و سرشناس گسترش یابد و اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته را نیز بایستی به درستی به مردم معرفی کرد.

الله یاری حضور شخصیت های علمی و دینی در کتابخانه ها را باعث ایجاد انگیزه در دیگر افراد دانست و افزود: عضویت شخصیت های دینی و فرهنگی و علمی باعث رونق کتابخانه ها خواهد شد.

معاون نهادهای کتابخانه های عمومی کشور همچنین تاکید کرد: باید تاریخ شفاهی کتابداران و خیرین کتابخانه ساز جمع آوری شود تا از تجربیات آنان در آینده استفاده کرد.

الله یاری در پایان با تمجید مجدد از حاج محمد لر، برای سه فرزند مرحوم وی که این کتابخانه استاندارد به نیت آنها ساخته خواهد شد، طلب آمرزش و مغفرت نمود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text