دوشنبه 31 اردیبهشت 1403

برنامه آگاهی‌بخشی پیشگیری از اعتیاد در مازندران اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، ربیع فلاح جلودار  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به این‌که در مبارزه با مواد مخدر باید روش‌های اجتماعی به کارگرفته شود، اظهار داشت: تحقق این مهم نیازمند مطالعه و تدوین راهکارهای نظری و عملیاتی بوده و در این مسیر باید از نقطه نظرات متخصصان و صاحب نظران که نگاه علمی به موضوع دارند، بهره‌گیری کرد.

وی با بیان این‌که باید برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر استان در سال 94 تهیه و اجرایی شود، افزود: مدیران مسئول در این بخش باید برای این موضوع اولویت قائل شوند و دستگاه‌های مرتبط نیز با همدلی، اتحاد و هم افزایی و فارغ از هرگونه اقدامات بخشی همکاری کنند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، خاطرنشان کرد: در موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید برای هریک از بخش‌های جامعه به تناسب ظرفیت، سهم قائل شد.

وی با اشاره به نهاد خانواده و آسیب‌های ناشی از اعتیاد برای این نهاد اجتماعی، افزود: برنامه‌های آگاهی بخشی و پیشگیری از اعتیاد برای خانواده‌ها به جدیت اجرا شود.

استاندار مازندران، گفت: تاثیر اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه مبارزه با مواد مخدر در جامعه باید مورد سنجش قرار گیرد و با تجزیه و تحلیل درست، نسبت به اصلاح و تقویت برنامه‌های این بخش اقدام شود.

فلاح بر بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی تشکل‌های مردم نهاد در برنامه‌های فرهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و یادآور شد: خیران مازندران در امور مختلف امتحان خود را به نیکی پس داده‌اند و باید برای استفاده از توان آن‌ها در این بخش برنامه‌ریزی کرد.

پیشگیری از اعتیاد

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text