پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1403

بازگشایی محور هراز حداکثر تا فردا

یاسر خالدی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه محور هراز امشب یا حداکثر تا فردا ۹ صبح بازگشایی می شود، گفت: عوامل راهداری استان مازندران و سایر استان‌های همجوار به صورت ۲۴ ساعته مشغول کار در این مسیر هستند تا هرچه سریعتر محور هراز بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه اگر شرایط به صورت عادی باشد و دوباره ریزش نداشته باشیم از فردا این محور به روی خودروها باز می‌شود، اظهار داشت: عوامل راهداری عملیات انفجار را برای ریزش باقیمانده سنگ ها انجام می دهند و عملیات لق گیری هم در حال انجام است ضمن آنکه برای حفظ بافت کوه ترانشه هم زده شده است.

مسئول سالن عمليات مرکز مديريت راه‌های کشور با اعلام چند توصیه به رانندگان، افزود: به دلیل اینکه در این محور احتمال ریزش دوباره وجود دارد از رانندگان تقاضا داریم که در این محدوده توقف نکنند و همچنین از بوق زدن و ایجاد سر و صدا به طوری که دیوار صوتی شکسته شود خودداری کنند.

خالدی تصریح کرد: به خصوص در مسیر برگشت که حجم بالایی از ترافیک وجود دارد باید رانندگان این موضوعات را بیشتر رعایت کنند تا منجر به ریزش مجدد کوه نشود ضمن آنکه راهداران در طول تعطیلات بصورت آماده باش در تمامی مسیر و به خصوص این  بخش حضور دارند.

به گزارش مهر، ریزش کوه در کیلومتر ۳۵ جاده تهران – آمل قبل از تونل شماره ۱۰ در منطقه بلبل خون اتفاق افتاده و از ساعت ۲۰ روز ۵ خرداد این مسیر مسدود است.

هراز

 

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text