چهارشنبه 29 فروردین 1403

افزایش ۱۱ درصدی ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا صبح دوشنبه در مراسم آغاز بکار ستاد تسهیلات سفرهای استان گفت: امسال برای نخستین سال دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نیز کشیک های نوروزی خواهند داشت و گردشگران به ویژه مسافرانی که در تاسیسات اقامتی سکونت می کنند می توانند از تورهای یک روزه  مازندران گردی استفاده کنند.

بزرگ نیا افزود: چهار پایگاه اطلاع رسانی و ۱۷۰ مرکز رزرواسیون در سراسر استان با لباس و کلاه متحت الشکل آماده اطلاع رسانی به گردشگران نوروزی هستند

وی از استقبال گردشگران نوروزی در مبادی ورودی استان خبر داد و گفت: ۱۶ موزه و سایت موزه، ۱۳ نمایشگاه صنایع دستی و هنرها سنتی در ۱۱ شهرستان در قالب ۴۵۰ غرفه ویژه نوروز خدمات ارایه می کند.

۲۱ کنسرت موسیقی برگزار شد

وی از برگزاری ۲۱ مورد کنسرت موسیقی و آمادگی ۲۷۰ کتابخانه عمومی در ایام نوروز خبر داد و گفت:نمایشگاه کتاب، ایستگاه نقاشی، نمایشگاه آثار تجسمی، توزیع بسته های فرهنگی، جشن شادی، مسابقات سرگرمی، نوروزخوانی، عکس نوروزی بخشی از برنامه های فرهنگی است که با تقویم زمانی مشخص در تعطیلات نوروزی به اجرا درمی آید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از شکل گیری ستاد مشترک نظارت از اول دیماه سال جاری جهت نظارت بر تاسیسات گردشگری استان خبر داد و گفت:این ستاد به صورت دائمی در تمام طول سال به ویژه در ایام تعطیل بر نحوه خدمات رسانی تاسیسات گردشگری نظارت می کنند.

سفر در مازندران همه زمانی و همه مکانی است

علی نبیان معاون امور عمرانی استاندار مازندران نیز با بیان اینکه سفر در مازندران همه مکانی و همه زمانی است و مختص ایام تعطیل نمی شود گفت: مازندران استان گردشگری است و همه دستگاه ها نیز به نوعی متولی این امر هستند.

وی افزود:دولت، دولت تدبیر و امید است واین وظیفه مدیران است که با ایجاد هماهنگی و نظارت درست بر اجرا، امید را در دل مردم به ویژه گردشگرانی که برای استراحت به مازندران سفر می کنند فراهم کنند.

وی بر مدیریت بازار و تامین مایحتاج و نظارت بر قیمت ها تاکید کرد و گفت:حضور مسئولین در جای جای استان موجب دلگرمی مردم است این موضوع بیش از گذشته باید پیشگیری و نظارت شود.

نبییان به حضور نیروی انتظامی جهت تامین امنیت گردشگران و پلیس راهنمایی و راهور برای ایجاد فضایی آرام برای مردم اشاره کرد و گفت: کار ستاد کار گروهی است و در قالب کارگروهی می توان به نقطه مطلوب رسید.

وی بیان داشت: همه اعضای ستاد تسهیلات سفر جدای از جایگاه حقیقی و حقوقی باید بر مسایل دیگر نظارت داشته باشند.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text