دوشنبه 25 تیر 1403

آمادگی شهرداری‌ نور برای پذیرایی از میهمانان نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، با نزدیک شدن به پایان سال و در آستانه نوروز و بهار طبیعت شهرداران با تشدید فعالیت‌های خود، واحد خدمات شهری را تقویت می‌کنند تا با زیباسازی شهرها را مهیای پذیرش مهمانان کنند و به نوعی خانه تکانی شهری انجام می‌دهند.

شهرداران شهرهای پنج‌گانه شهرستان نور نیز از غافله عقب نماندند و این شهرستان را آماده پذیرایی از مسافران کردند و در سومین جلسه ستاد تسهیلات سفر از آمادگی شهرداری‌ها خبر دادند.

شهردار شهر نور در این جلسه اظهار کرد: یکی از اقدامات شهرداری نور آماده‌سازی بزرگ‌ترین پارک طبیعی خاورمیانه برای پذیرش مسافران است که فقط برای  روشنایی معابر داخل آن یک‌میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه کرده است.

سیدصابر سجادی افزود: این پارک قریب به 4 هزار هکتار وسعت دارد که این مقدار پنج برابر مساحت شهر است و از سال گذشته طی موافقت نامه‌ای مدیریت آن به شهرداری نور واگذار شد که شهرداری نور توانست با اقداماتی چون اصلاح فرم هندسی ورودی و خروجی، آسفالت، مرمت و بازسازی سرویس‌های بهداشتی، نصب علائم ترافیکی، رنگ آمیزی جداول و رنگ آمیزی و زیبا سازی فضای مسجد، استقرار وسایل بازی کودک، لکه گیری آسفالت معابر این فضا را آماده پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی کنند.

وی زیباسازی فضای شهری، اصلاح، مرمت و رنگ آمیزی جداول، شناسایی نقاط حادثه خیز و اصلاح فرم هندسی نقاط حادثه خیز شهری، نصب چراغ هوشمند راهنمایی را از جمله اقدامات شهرداری نور در استقبال از نوروز عنوان کرد.

شهردار نور همچنین از آغاز عملیات اجرایی فاز دو خیابان ساحلی خبر داد و گفت: با اجرای فاز دوم این خیابان شاهد کاهش ترافیک در مرکز شهر خواهیم شد.

سجادی تهیه و نصب شماره تلفن‌های ضروری شهرستان در اماکن عمومی، پاکسازی و نظافت شهری، ایجاد فضای سبز مناسب، ایجاد پارکینگ‌های عمومی و ایجاد بستر لازم برای حضور مسافران را از دیگر اقدامات شهرداری  برای  استقبال از نوروز 94 ذکر کرد.

معاون شهردار رویان نیز از استقرار ایستگاه موقت آتش‌نشانی در غرب شهر رویان، بازسازی و تجهیز پارک‌ها، بهسازی سرویس‌های بهداشتی، نصب و مرمت شیرهای آب، مرمت غذاخوری و نمازخانه پارک جنگلی رویان و افزایش منبع ذخیره آب پارک از 12 هزار لیتر به 24 هزار لیتر خبر داد.

مهدی مهدوی تعمیر برج نوری، بازسازی پلاژ شهرداری، خط کشی معابر، رنگ آمیزی جداول، تیرهای برق و آرام سازها، نقاشی دیوار در سطح شهر، احداث بولوار هوشمند در مقابل خیابان بهشتی، احداث خیابان ارتباطی بین شهدا و ورزش، آماده سازی خیابان فرعی بابایی 16 به کمربندی و جمع‌آوری زباله و نخاله محور گلندرود تا پارک جنگلی رویان را از اقدامات شهرداری رویان در استقبال از بهار و مهمانان نوروزی عنوان کرد.

شهردار چمستان نیز از خط‌کشی آرام سازها، عابر پیاده، شستشوی تابلوها و علائم، جمع‌آوری زباله و نخاله، و هدایت شهروندان برای خانه تکانی در بازه زمانی مناسب و تهیه بسته‌های فرهنگی خبر داد.

محمد بوداغی ضمن آمادگی چمستان در پذیرایی از نوروز خواستار تقویت این شهر در بحث تامین امنیت و روان‌سازی ترافیک شد.

محسن رستمی معاون شهردار ایزدشهر هم از نظافت معابر، گلکاری و بهسازی فضای سبز شهری، رنگ‌آمیزی جداول، تهیه بسته فرهنگی، تسطیح راه‌های دسترسی و برقرار کشیک در شهرداری برای استقبال از مهمانان نوروزی خبر داد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text