خروج سامانه بارشی از اواخر امروز در مازندران/جزئیات بیشترین بارندگی

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز بارش‌ها در آسمان مازندران تداوم دارد که به‌تدریج از سمت غرب استان از میزان بارش‌ها کاسته می‌شود.

احمد اسدی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از شب گذشته بارندگی در آسمان مازندران آغاز شده که همراه با رگبار شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید بوده است.

 

وی ادامه داد: بیشترین بارش ایستگاه‌های هواشناسی از شب گذشته تا صبح امروز مربوط به آمل ۹۲، نوشهر ۸۲، رامسر ۵۱، قراخیل قائم‌شهر ۴۷، گلوگاه ۶۲، بندر امیرآباد ۴۲، ساری ۴۰، دشت‌ناز ۳۸، بابلسر ۳۱ ، آلاشت و پل‌سفید ۲۴، کیاسر ۱۳ و کجور ۱۰ میلی‌متر بوده است.

 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: بیشترین سرعت باد نیز از دشت‌ناز ۹۴ و نوشهر ۷۸ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

ابن مسؤول با اشاره به اینکه امروز بارش‌ها در آسمان مازندران تداوم دارد، اضافه کرد: انتظار داریم به‌تدریج از سمت غرب استان از میزان بارش‌ها کاسته شود.

 

اسدی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از اواخر امروز از آسمان مازندران خارج می‌شود، افزود: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزچهارشنبه تا پایان هفته جاری مجدداً جو پایداری در آسمان مازندران حاکم شده و هوای استان به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه امروز روند کاهشی دما را داریم به‌طوری‌که دمای هوای ساری نسبت به روز گذشته ۹ درجه خنک‌تر شده است، تصریح کرد: از فردا دمای هوا به حالت نرمال و طبیعی برمی‌گردد.

 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: در ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی مازندران شاهد بارش برف هستیم.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل