جنجال مازندرانی‌ها در ۹۰؛ حسن‌زاده: مدارک تبانی را داریم

مسئولان تیم خونه به خونه مازندران همچنان معتقدند در بازی نساجی برابر راه آهن تبانی صورت گرفته و به همین دلیل تهدید کرده اند در صورت عدم رسیدگی به این مسئله در فوتبال تیمداری نخواهند کرد

برنامه شب گذشته ۹۰ به همین مسئله اختصاص یافت و ابتدا گفتگویی با سرپرست خونه به خونه و سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص درگیری رخ داده در جریان بازی خونه به خونه برابر برق جدید شیراز انجام شد.
محمودی تاکید کرد که از فتاحی مشت خورده و مسئول سازمان لیگ هم اعلام کرد که سرپرست تیم مازندرانی به سینه وی ضربه زده و او نیز دستش به صورت محمودی برخورد کرده است!
در ادامه قاسم حسن‌زاده، مالک باشگاه خونه به خونه بابل روی خط برنامه رفت و گفت: فتاحی را می‌شناسم و می‌دانم آدم با صداقتی است ولی نمی‌دانم چرا در بازی ما و برق شیراز آن کار را کرد؛ دوست داشتم آقای فتاحی امشب صادقانه حرف می‌زد.
وی در ادامه به بازی های نساجی اشاره کرد و گفت: نتیجه بازی صبا و نساجی در قم تحت تاثیر یک شرط‌بندی بود و شبهاتی درباره تبانی آن وجود دارد؛ در بازی این تیم با راه‌آهن هم شک و شبهه است. ما خواستار انتخاب داوران باتجربه برای هفته آخر بودیم. حیدری برای ما قضاوت عادلانه ای داشت اما چرا اکرمی با چند اشتباه در لیگ برتر برای بازی نساجی انتخاب شد؟ پنالتی اشتباه در دقیقه ۲۸ شیرازه راه آهن را از هم پاشید.
وی با بیان اینکه بابل و قائم‌شهر مثل برادر هستند و هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند، گفت: هواداران از ما خواستند تا وقتی احقاق حق نشود در فینال جام حذفی شرکت نکنیم؛ اگر آنها بگویند در این مسابقه حاضر شویم، این کار را خواهیم کرد.
حسن‌زاده تصریح کرد: نتیجه بازی راه‌آهن و نساجی باید برگردد و ما مدارکی درباره آن داریم. تا چند روز آینده فیلم و مستندات خود را به فدراسیون ارائه می‌دهیم. سه بازیکن راه‌آهن که در بازی بودند، شبهاتی راجع به آنها وجود دارد و مطمئن باشید اثبات خواهیم کرد و بعد از آن جشنی را برای صعود در بابل می‌گیریم.
وی ادامه داد: با چند بازیکن تیم ما هم صحبت کردند که اسامی شان را به کمیته اخلاق می دهم. چند نفر را کنار گذاشتیم. یک بازیکن ما که محرز شده مصدوم نبوده خودش را به مصدومیت زد تا بازی نکند.
حسن‌زاده با اشاره به بازی بادران و نساجی گفت: گلی که نساجی زد خطا بود ولی مهدی هاشمی‌نسب وارد زمین شد و داور را تهدید کرد تا گل اعلام شود که همینطور هم شد.
مالک خونه به خونه خطاب به هم‌تای خود در باشگاه نساجی عنوان کرد: آقای صنیعی‌فر در جریان است چه کاری برای تیم‌های اکسین و برق شیراز انجام داده و حمایت مالی کرده است؛ اسماعیل اسماعیلی که سرمربی قائم‌شهری است را صنیعی‌فر در برق شیراز سرمربی کرد؛ آقای طاهرپور و لطیفی قبل از دیدار ما چه کاری کردند؟
او در خصوص اتهام تبانی‌ای که چند سال قبل در کشتی زده بود نیز گفت: آقای شکری، الان رییس کمیته انضباطی فدراسیون کشتی است و می‌توانید از ایشان بپرسید؛ یک کشتی‌گیر به نام شعبانوف در تیم ثامن الحجج که عکس‌های دریافت دلار او در تلفن همراهش بود، وجود داشت و به ما اطلاع دادند؛ ما هم این موضوع را به مسؤولان گفتیم که بعد از مشاهده تلفن او، مشخص شد تبانی صورت گرفته است.
صنیعی‌فر: فوتبال نساجی ناپاک نیست
فرهاد صنیعی‌فر، مالک باشگاه نساجی در پاسخ به ادعای مالک خونه به خونه گفت: از آقای تاج بخاطر تشکیل کمیته ویژه نظارت مسابقات در هفته‌های پایانی فصل تشکر می‌کنم که این کار بسیار قابل تقدیر بود. ما ضربه‌های زیادی خوردیم ولی هیچ‌وقت ابراز نارضایتی نکردیم. در بازی ما و خونه به خونه در بابل، آقای زاهدی‌فر گل صحیح آقای عباس‌زاده را مردود کرد، پنالتی اشتباه گرفت، پنالتی ما را اعلام نکرد، کرنر را اشتباها برای حریف سوت زد و … ولی ما اعتراض خود را به مراجع ذی صلاح اعلام کردیم.
مالک باشگاه نساجی قائم‌شهر اضافه کرد: همین راه‌آهن در دقیقه ۸ یک بازی دروازه‌بانش را بخاطر اخراج از دست داد، بازی خونه به خونه با نفت مسجدسلیمان در بابل همه معترض بودند؛ آیا کسی از نساجی راجع به این اتفاقات اعتراضی کرد؟ ما فقط پیرامون بازی و عملکرد خودمان حرف می‌زنیم. اگر اعتراضی داریم به کمیته انضباطی یا فدراسیون اعتراض می‌کنیم.
صنیعی‌فر عنوان کرد: کارشناسان بنشینند و بگویند آیا گل‌های حرفه‌ای ما مشکوک بود؟ به هیچ عنوان در باشگاه و تیم ما چنین مسائلی وجود ندارد. اصلا فوتبال ناپاک باشد، من وارد نمی‌شوم. آقای حسن‌زاده اگر مدارک و مستنداتی دارد، نشان دهد و به کمیته انضباطی و فدراسیون ارائه دهد. بنده خیلی هم اعتقاد به خدا دارم؛ بگوییم مسلمان هستیم ولی بعد علیه تیمی تهمت بزنیم، درست نیست. ضمن اینکه اینها قدردان کادر فنی خود نبودند و حالا تهمت می زنند. من افتخار می‌کنم که نکونام را به نساجی آوردم.
هاشمی‌نسب: فقط اول فصل با غیرت بودیم؟
مهدی هاشمی‌نسب، مربی نساجی قائم‌شهر در ادامه روی خط برنامه رفت عنوان کرد: اگر در یک بازی جنجال کردم، بخاطر گرفتن حق تیمم بود؛ چطور وقتی در نخستین بازی فصل که در خونه به خونه بودیم و در شیراز مقابل برق بازی داشتیم، دقیقه ۹۲ جنجال کردم و یک دقیقه بعد گل زدیم، آدم با تعصب و با غیرتی بودیم ولی الان آدم بد شدیم؟
او ادامه داد: تا دیروز جواد نکونام داوران بازی‌ها را انتخاب می‌کرد ولی امشب هاشمی‌نسب این کار را می‌کند؟ ما از ۹ بازی ۲۳ امتیاز گرفتیم و ۲ گل خوردیم؛ با تیم‌های مدعی فجر و بادران بازی کردیم و آنها را بردیم و صعود کردیم.
هاشمی‌نسب با بیان اینکه صبا از اکسین و فجر هم گل‌های زیاد خورد، اذعان کرد: تیم خونه به خونه را ما درست کردیم؛ اگر تا آخر فصل در کورس صعود بودند، مدیون چه کسی هستند؟ اصل اگر ما با تبانی لیگ برتری شدیم، لیگ برتر را تقدیم خونه به خونه می‌کنیم!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل