برق روستاهای سیلزده مازندران تا ظهر امروز وصل می شود

علی اصغر احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود : برای تسریع در عملیات برقرسانی به مناطق مسکونی روستایی و شهری قطع شده ناشی از سیل، ۲۰۰ نیرو از شرکت های برق استان های همجوار به مازندران آمدند.
وی تعداد روستاهایی که برقشان براثرتندباد اخیر قطع شده را افزون بر ۱۰۰ روستا در شهرستان های قائمشهر و آمل اعلام کرد.
به گفته وی در مجموع در این استان براثر تندباد و سیل به افزون بر یک هزار واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت که خدمات رسانی اولیه به توفان زدگان مازنی در شهرستان های قائمشهر و آمل به پایان رسید و کار پاکسازی آثار سیل و توفان از سطح این شهرها به خصوص قائمشهر در حال انجام است.
وی توزیع موادغذایی، نایلون برای پوشش ساختمان های خسارت دیده و سایر ملزومات را از اقدام های انجام شده به سیلزدگان مازنی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران نیز گفت :توفان بامداد جمعه حدود ۶۰میلیارد ریال به تاسیسات توزیع نیرو برق استان شامل ترانس،تیرهای برق و پارگی هزاران متر سیم خسارت وارد کرده است.
قاسم شهابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توفان به بیش از ۴۰ دستگاه ترانس برق و ۴۰۰تیر برق خسارت وارد کرده است، ادامه داد: بیشتر ترانس های برق تعویض و تیرهای برق جدید کاشته شدند.
وی اضافه کرد: در ۲۴ساعت گذشته با همکاری پیمانکاران برق از استان های تهران ، گلستان و سمنان برق بیشتر رشته سیم های اصلی در شهرستان های آمل و قائمشهر وصل شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو رشته سیم برق در قائمشهر همچنان بی برق است، خاطر نشان کرد: تا پایان وقت امروز با برق دار شدن این دو رشته سیم ،برق تمام روستاهای درمسیر این رشته سیم وصل می شود.
وی بیان داشت: اکنون تمام رشته های اصلی برق شهرستان بابل وصل شده است و مشکلی نداریم.
بر اساس اعلام شرکت توزیع برق مازندران ،توفان برق ۷۰ درصد از مشترکان شهرستان های قائمشهر و آمل و ۱۰ درصد از مشترکان بابل را قطع کرده بود.
استان مازندران با دو شرکت توزیع برق تحت عنوان مازندران و غرب استان در شهر ساری و نوشهر بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک دارد.
بر اساس گزارش هواشناسی توفانی که بامداد روز جمعه مناطق مختلف استان را در نوردید بین ۹۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در مناطق مختلف سرعت داشت .
این توفان که ساعت چهار بامداد از غرب مازندران شروع و به سمت شرق آمد ، سبب آبگرفتگی بخشی از معابر و خانه های شهری و روستایی و رساندن خسارت به بخش های مختلف از جمله کشاورزی شد.
طبق گزارش هواشناسی مازندران ناپایداری جوی در این خطه شمال کشور تا فردا ۱۴ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل