۲۰ درصد اعتبارات عمرانی کشور در راه‌های شمال هزینه شد

خیرالله خادمی در بازدید از پروژه‌های راه‌سازی ساری با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم برنامه‌ای برای ساماندهی محورهای منتهی به شمال کشور در مازندران، گیلان و گلستان در نظر گرفته شد، اظهار کرد: روند ساماندهی راه‌های شمال کشور پیشرفت خوبی داشت و اعتبارات خوبی نیز در این زمینه صرف شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵، بالغ بر هزار میلیارد تومان تقریبا ۲۰ درصد اعتبارات عمرانی راه‌سازی کشور در شمال هزینه شده است، افزود: ۶۰۰ میلیارد تومان در آزادراه تهران شمال، ۱۰۰ میلیارد تومان در محور فیروزکوه، ۱۲۰ میلیارد تومان در هراز و در محور منتهی به گیلان و ۱۲۰ میلیارد تومان برای آزادراه قزوین رشت هزینه شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساماندهی محورهای مواصلاتی مازندران به دلیل حجم تردد مسافران ضروری است، تصریح کرد: این محورها دارای حجم عملیات عمرانی زیادی است و با توان موجود قابل اتمام نیست.

خادمی با اشاره به اینکه به عنوان مثال در محور هراز ۱۷ تونل وجود دارد که اتمام آنها، نیازمند اعتبارات بسیاری است، خاطرنشان کرد: برای تمام محورهای شمال به ویژه مازندران برنامه وجود دارد و با تخصیص اعتبار به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه اولویت پروژه‌های راه‌سازی در مازندران، ابتدا محور فیروزکوه بود که رو به اتمام است، بیان کرد: با رفع معارض ۵ کیلومتر باقی‌مانده، محور فیروزکوه تعیین وضعیت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اتمام محور هراز ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اضافه کرد: محور هراز طی برنامه دو تا سه ساله به اتمام می‌رسد و قطعه دوم آزادراه تهران شمال نیز تامین اعتبار شده است و اجرایی می‌شود.

خادمی در پایان گفت: در محورهای مازندران تراکم تردد بالا است، همه مردم کشور از این محورها استفاده می‌کنند و باید برنامه خاص داشته باشیم.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل