۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم)

همیشه سعی کنید به حرف‌های مهمانداران گوش دهید و خیلی به وسایل داخل هواپیما دست نزنید و حتی از آب آنجا ننوشید. اگر قسمت اول این مقاله را مطالعه کرده باشید کاملا متوجه هستید که دلیل آن چیست و اینکه می‌دانید که مهمانداران چه وظایفی نسبت به شما دارند یا شما گمان می‌کنید که دارند. در ادامه به باقی مسائل پنهان از چشم مسافران هواپیما پی می‌بریم.

۱۳. درب دستشویی را از بیرون هم می‌توان باز کرد

درب دستشویی از بیرون باز می شود

مهمانداران این را از مسافران پنهان می‌کنند که درب دستشویی از بیرون نیز باز می‌شود. آن‌ها این مسئله را به‌صورت یک راز نگه می‌دارند تا زمانی که یک نفر در دستشویی است، فرد دیگری وارد نشود.

اما دلیل اصلی این است که مبادا درب به روی کسی قفل شود و نتواند خارج شود.

طبق گفته‌های The Thrillest، تنها کاری که مسافران باید انجام دهند این است که علامت «دستشویی» را بالا بکشند و دستگیره را قفل کنند. مهمانداران کلید مخصوص خود را برای باز کردن درب‌ها دارند.

۱۲. آیا پیام فرستادن واقعا باعث ایجاد اختلال در پرواز می‌شود؟

استفاده از گوشی در پرواز

پس از بسته شدن درب‌ها و پیش از اوج گرفتن، مهمانداران از شما می‌خواهند تا iPhone یا دیگر گوشی‌ها را خاموش کنید یا روی حالت پرواز بگذارید و البته که ما گوش می‌دهیم زیرا به این حقیقت غیرقابل بحث واقفیم که اگر در حال پیام فرستادن باشیم، باعث سقوط هواپیما می‌شویم.

۱۱. چرا نور هواپیما کم می‌شود

نور کم داخل هواپیما

مسافران می‌دانند که زمانی که نور هواپیما کمرنگ می‌شود، یعنی یا مسیر طولانی است یا در آخرین لحظات فرود به سر می‌برند. طی پروازهای شبانه، چراغ‌ها هنگام تیک‌آف یا فرود کم‌سو می‌شوند.

مهمانداران برای اینکه مسافران را نگران نکنند به آن‌ها نمی‌گویند که نور کم هواپیما به‌خاطر راحتی آن‌ها نیست؛ بلکه به‌خاطر این است که در شب دید بهتری داشته باشند.

براساس گفته‌های The Telegraph، درصورت نیاز، نور کم یک آماده‌سازی برای تخلیه است. نور کم یعنی چشم‌های شما به تاریکی عادت کرده است؛ بنابراین بهتر می‌توانید بیرون را تماشا کنید.

۱۰. مهمانداران حتما در هواپیما می‌خوابند

اتاق استراحت مهمانداران

مهمانداران اغلب ۱۴ ساعت یا بیشتر کار می‌کنند. واقعا شغل خسته‌کننده‌ای است. درخواست‌های مسافران، کمک به آن‌ها و اطمینان از امنیت کلی هواپیما؛ بنابراین زمانی که هواپیما در حال سفر است، چرت کوتاهی می‌زنند.

به‌گفته‌ی وب‌سایت Insider، برخی هواپیماها مانند بوئینگ ۷۷۷ و هواپیماهای ۷۸۷، راهروهای مخفی دارند که به خدمه این اجازه را می‌دهد تا در آرامش بخوابند.

خدمه نمی‌گذارند تا به این راهروهای مخفی پی ببرید تا مبادا مخل آسایش آن‌ها شوید.

۹. هواپیماها تنها ماهی یکبار کاملا تمیز می‌شوند

تمیز کردن هواپیما

مهمانداران باید این را از مسافران پنهان کنند؛ زیرا آن‌ها نمی‌خواهند این حقیقت را بشنوند. این یک حقیقت است که هواپیماها تقریبا ماهی یکبار تمیز می‌شوند؛ اما تمیزی کامل زمانی صورت می‌گیرد که به آشیانه بازمی‌گردند.

به تمام آن ساعاتی بیندیشید که در آسمان، با آن همه کثیفی، خرده آشغال، جرم و باکتری در پرواز بودید. اگر ببینید که مسافری میزهای تاشوی خود را تمیز می‌کند یا باقی آشغال‌ها را روی کف می‌ریزد، شما هم همین کار را می‌کنید.

۸. تنها شما نیستید که از گریه کودکان اذیت می‌شوید

گریه کودکان در هواپیما

دیدن بچه در پرواز مسافران را می‌ترساند. آن‌ها امیدوار هستند آن نوزاد یا کودک طی پرواز خواب باشد یا حداقل آرام و ساکت بماند؛ زیرا هنگام پرواز، صدای گریه بچه‌ها آخرین چیزی است می‌خواهید بشنوید. صدای آن‌ها مخل آسایش و استراحت مسافران می‌شود.

دلتان می‌خواهد پدر و مادر آن کودک را پیدا کنید و یک سخنرانی درباره مراقبت از کودکان به آن‌ها ارائه دهید. خب بر اساس Express UK، آنچه که مهمانداران نمی‌گذارند شما متوجه شوید این است که آن‌ها نیز از این صداها کلافه می‌شوند و دوست دارند به والدین تذکر دهند.

۷. آن پتو یا بالشتی که سفارش می‌دهید پر از میکروب است

پتو ها و بالشت ها کثیف هستند

اگر بخواهید، مهماندار با روی گشاده به شما یک پتو یا بالشت می‌دهد. براساس گفته‌های Huffington Post، آنچه مهماندارن به شما نمی‌گویند این است که تمام وسایل راحتی پس از هر پرواز شسته نمی‌شوند و بسیار کثیف هستند.

در واقع آن پتوها و بالشت‌ها را مسافران مختلف بارها و بارها استفاده کرده‌اند.

اگر گمان کرده‌اید که خب، مهمانداران آن‌ها را در پلاستیک‌های تمیز تحویل می‌دهند، باید بدانید که تنها وسیله تمیز همان پلاستیک است. طبق گفته‌های Finance Twitter، در عوض آن پتو به‌خوبی تا شده و بالشت تکان داده شده است تا به نظر نو برسد.

۶. هدفون‌ها نیز همین طور

هدفون ها نیز کثیف هستند

اگر قصد تماشای فیلم داشته باشید، حتما به هدفون نیاز پیدا می‌کنید. اما همان طور که The Daily Meal پشنهاد می‌دهد، هرگز آن هدفونی را که مهمانداران تعارف می‌کنند، قبول نکنید. آن‌ها نیز مانند میزهای تاشو تمیز نیستند؛ به این خاطر که نو نیستند.

مهمانداران هرگز به شما نمی‌گویند که آن‌ها بارها استفاده شده‌اند و برای اینکه نو به نظر برسند، آن‌ها را داخل پلاستیک‌های محکم می‌گذارند. هیچکس آن‌ها را تمیز نکرده یا نمی‌شوید. فشار مضاعف در هواپیما و تمام آن میکروب‌ها می‌توانند شما را مریض کنند؛ بنابراین دفعه بعد هدفون خود را همراه داشته باشید.

۵. اگر مودب باشید می‌توانید میان‌وعده بیشتری بگیرید

میان وعده بیشتر

اگر غذای زیادی نخورده‌اید و در پرواز کوتاه شما تنها میان‌وعده سرو می‌شود، همیشه می‌توانید میان‌وعده بیشتری بخواهید. بر اساس گفته‌های Yahoo! Lifestyle، بیشتر هواپیمایی‌ها هیچ محدودیتی بابت تعداد میان‌وعده‌هایی که اجازه دارید میل کنید، ندارند.

همان طور که مهمانداران تصدیق کرده‌اند، میان‌وعده کافی برای تقاضای بیشتر مسافران وجود دارد؛ اما باید یک کار انجام دهید. شما باید با مهمانداران خوب و مودب باشید. اگر با لحنی معمولی با مهمانداران صحبت کنید و به‌طور معترضانه‌ای از روز خود بگویید، دیگر به شما چیزی نمی‌دهند، حتی یک بسته بادام‌زمینی.

۴. همیشه خوش‌پوش باشید

خوش پوش باشید

راه دیگر برای برانگیختن تحسین مهمانداران این است که ظاهر خوبی داشته باشید. مهمانداران هیچ وقت این را به شما نمی‌گویند؛ اما اگر جذاب باشید و به‌خوبی لباس پوشیده باشید، بدون اینکه بخواهید به شما آبمیوه می‌دهند.

بر اساس اعلام Huffington Post، این یعنی کت و شلوار یا یک بلیز با پیراهن و یک شلوار خوب برای آقایان و و یک پیراهن زیبا و چند تکه طلا برای خانم‌ها. اگر ژولیده لباس پوشیده باشید ـ یک سوییشرت با آرم کالج روی آن ـ با شما نیز ژولیده رفتار می‌شود.

۳. مهمانداران نیز می‌توانند انعام قبول کنند

انعام به مهمانداران

مهمانداران این نکته را نیز از شما پنهان می‌کنند که انعام دادن به آن‌ها، آن‌ها را خوشحال می‌کند. بر اساس Daily Mail، با وجود اینکه بیشتر هواپیمایی‌ها گرفتن انعام را غدقن می‌کنند؛ اما در واقع این حق را ندارند.

۲. کودک شما نمی‌تواند به‌صورت رایگان روی یک صندلی بنشیند

کودکان صندلی رایگان ندارند

بیشتر هواپیمایی‌ها اجازه می‌دهند تا کودکان زیر ۲ سال به‌صورت رایگان سفر کنند؛ اما این بدان معنا نیست که فرزند شما به‌صورت اتوماتیک یک صندلی رایگان دارد. حتی اگر بارها تقاضا کنید، مهمانداران هرگز به شما یک صندلی رایگان نمی‌دهند.

طبق اعلام Best Life، کودک شما باید روی پای شما بنشیند. اگر می‌خواهید که او نیز یک صندلی داشته باشد، باید یک بلیط برایش بخرید. این قانونی است که شاید شما ندانید.

۱. چطور پروازمان را تنها با انجام یک کار به‌صورت رایگان ارتقاع ببخشیم

ارتقاع پرواز

مهمانداران کنترل خیلی چیزها را در هواپیما در دست دارند. برای مثال اگر فریاد بزنید که هواپیما در حال سقوط است، آن‌ها می‌توانند شما را به صندلی ببندند؛ بنابراین همیشه آرزو می‌کنید که کاش می‌شد به‌صورت رایگان با فرست کلاس سفر می‌کردید. این موقعیت به ندرت اتفاق می‌افتد و تنها مهمانداران قادر به گرفتن این تصمیم هستند.

با این حال اگر ببنید که برخی از صندلی‌های فرست کلاس خالی هستند؛ می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چطور؟ به‌گفته‌ی Finance Twitter، تنها کاری باید انجام دهید این است که از مهمانداران بخواهید. اما این کار را باید در نهایت ادب انجام دهید. به آن‌ها احترام بگذارید. با آن‌ها شوخی کنید. مهمانداران عاشق این هستند که مسافران لبخند بزنند و شوخی کنند. اگر واکنش آن‌ها منفی بود، درک کنید. همچنین اگر خوش‌پوش باشید نیز موثر است.

 

Check Also

امنیت سفر در ویتنام

ویتنام کشوری نسبتا امن برای گردشگران است و ویتنامی‌ها به طور کلی از حضور توریست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text