دوشنبه 25 تیر 1403

کاهش دما تا 10درجه در شمال کشور

احد وظیفه در گفت‌و گو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی 24 ساعت آینده در غالب مناطق کشور جو پایدار بوده و در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که افزایش دما در سواحل شمالی کشور قابل توجه بوده و در برخی مناطق سواحل غربی خزر و استان اردبیل با وزش باد جنوبی نسبتا شدید همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر روز چهارشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور، ابتدا درشمال غرب و برخی مناطق غرب و بتدریج طی روز پنج شنبه در سواحل دریای خزر و دامنه مرکزی البرز و تا اواخر وقت این روز در شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می‌شود که این موج روز جمعه در برخی مناطق شمال شرق کشور فعال بوده و بتدریج از کشور خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه دریای خزر از چهارشنبه شب و طی روز پنج شنبه مواج خواهد بود، گفت: از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری در جنوب شرق کشور افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر وزش باد، رگبار باران، در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می‌شود، این وضعیت روز پنج شنبه در منطقه ذکر شده تشدید شده و به شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

مدیرکل پبش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران، اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز چهارشنبه نیمه‌ ابری در بعضی ساعات ابری و در اواخر وقت بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز 8 و 16درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز پنجشنبه نیز آسمان پایتخت به همین وضعیت خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز 4 و 12 درجه خواهد بود.

به گزارش ایسنا و بنابر اطلاعیه سازمان هواشناسی؛ از اواسط وقت روز چهارشنبه و طی روز پنج شنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی، دمای هوا در سواحل دریای خزر بین 7 تا 12 درجه و طی روز جمعه در شمال شرق کشور بین 5 تا 10 درجه کاهش می‌یابد. همچنین از بعد از ظهر روز چهارشنبه در شمال غرب و برخی مناطق غرب و بتدریج طی روز پنج شنبه در سواحل دریای خزر و دامنه‌های مرکزی البرز و تا اواخر وقت این روز در شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد به شرح زیرپیش بینی می‌شود:

بعد از ظهر چهارشنبه بارش متناوب باران و برف و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و بارش پراکنده در استان‌های کردستان، کرمانشاه و زنجان پیش بینی می‌شود و روز پنج شنبه نیز بارش متناوب باران و برف در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و بارش پراکنده در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و تا اواخر وقت این روز بارش باران و برف در شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهیم داشت.

با توجه به پیش بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی مناطق یاد شده، توصیه می‌شود تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده‌ها بکار گرفته شود.

همچنین دریای خزر از چهارشنبه شب و طی روز پنج شنبه مواج خواهد بود.

شایان ذکر است که از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری در جنوب شرق کشور افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر وزش باد، رگبار باران، گاهی با رعد و برق پیش بینی می‌شود. این وضعیت روز پنج شنبه در منطقه ذکر شده تشدید شده و به شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text