دوشنبه 25 تیر 1403

توضیحات پلیس راهور درباره ناپدید شدن ۲۵ خودرو در جاده چالوس

به گزارش مشرق، سردار تقی مهری با اشاره به تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی قبل از ماه مبارک رمضان برای مرحله دوم سفرهای تابستانی و عید سعید فطر اظهار کرد: مرحله دوم اجرای طرح تابستانی سفرها با هماهنگی تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی و با محوریت پلیس اجرا شد.

وی به تدابیر فرمانده ناجا و نیز جانشین وی برای تعطیلات عید فطر و نیز آمادگی مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور خصوصا استان‌های شمالی و استان‌های همجوار اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم با بهره‌گیری از پلیس‌های تخصصی، به‌کارگیری نیروی انسانی و تجهیزات لازم، بستر سفر خوبی را برای هموطنان فراهم کنیم.

مهری از افزایش 14 درصدی سفر و نیز کاهش 11 درصدی تصادفات فوتی در تعطیلات چهار روزه عید فطر امسال در مقایسه با سال گذشته خبرداد و گفت: طی این مدت 6 میلیون تردد در سطح کشور به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در این ایام، سفر و تردد در محورهای چالوس 31 درصد، هراز 50 درصد، قم – اصفهان 67 درصد، فیروز کوه 34 درصد، آزاد راه‌های قزوین- رشت 11 درصد، چناران – مشهد 34 درصد و تهران – قم دو و نیم برابر رشد داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از انسداد جاده‌های چالوس و هراز ( تونل یک) به علت ریزش کوه خبرداد و گفت: همچنین منطقه ورسک و دوآب محور فیروزکوه که شب گذشته مسدود و به صورت مقطعی باز شده بود هم اکنون بسته است و تردد خودروها به صورت یک لاین و مقطعی انجام می‌شود.

مهری درباره ناپدید شدن 25 خودرو در جاده چالوس، گفت: این حادثه در 17 کیلومتری شهر کرج در مسیر مرزن آباد که یک طرفه بوده، رخ داد و احتمالاً این حادثه در مسیر اصلی که پلیس حضور دارد، اتفاق نیفتاده است زیرا ماموران ما چنین حادثه‌ای را مشاهده نکردند؛ سیل زدگان به علت بارندگی و ریزش سیلاب دچار حوادث طبیعی شدند نه حوادث جاده‌ای.

وی به امدادرسانی پلیس راه، فرماندهی انتظامی استان البرز و دستگاه‌های امدادی برای کمک به حادثه دیدگان سیل شب گذشته اشاره کرد و از مسافران استان‌های شمالی کشور خواست تا بازگشایی کامل جاده‌ها حتی الامکان بازگشت خود را به تعویق بیندازند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه رانندگی در هوای بارانی با شرایط عادی فرق می‌کند، به رانندگان توصیه کرد: در شرایط بارانی و مه آلود با چراغ‌های روشن رانندگی کنند و ضمن توجه به دستورات پلیس و حفظ فاصله طولی با خودرو جلویی، با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خاطرنشان کرد: همچنین صبح امروز بر اثر بارندگی شدید و نیز جاری شدن سیلاب، رستورانی در 20 کیلومتری جنوب مرزن آباد به سمت کرج دچار آسیب شد که بر اثر این حادثه این جاده نیز مسدود شده است، البته ماموران پلیس و راهداری درصدد هستند تا جاده مزبور را باز کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text