نگاهی اجمالی به تغییر لوگوی اپل در طول تاریخ

کمپانی اپل در اولین روز ماه آوریل سال ۱۹۷۶ شروع به کار کرد و طی ۴ دهه‌ای که به فعالیت پرداخته است، فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر خود گذاشته تا بتواند به یکی از با ارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا تبدیل گردد. پس از نزول در دهه ۹۰، این کمپانی در دهه ۲۰۰۰ توانست برگ‌های برنده خودش را رو کند و جایگاه خوبی برای خودش برگزیند. در این مطلب، روی تغییر لوگوی شرکت اپل تمرکز می‌کنیم که تا به امروز، فقط یک بار تغییر اساسی کرده است و همیشه به شکل یک سیب مانده.

 

سادگی از مواردی است که اپل را از دیگر رقیبانش متمایز کرده و از همان شروع تاسیس هم برای همه رقیبان و مخاطبانش، بدیهی شده بود که این مهم به یکی از ارزش‌های برند اپل تبدیل شده است. در این دهه هم که آن قدر سادگی و گرایش به مینیمالیسم در محصولات و طراحی‌های مربوط به این کمپانی دیده می‌شود که همه آن را به ساده‌گرایی می‌شناسند. رعایت سادگی، که امروزه به یک تکنیک تبدیل شده است، در لوگوی اپل و سیر تکاملی آن دیده می‌شود:

تغییرات لوگو اپل

در بالا که تاریخچه ۴۰ ساله لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید، سادگی را به عنوان یکی از شاخصه‌های زیبایی این لوگو درنظر می‎‌گیرید که کمتر در لوگوهای دیگر مشاهده می‌شود. البته این دید، صرف نظر از اولین لوگوی اپل در ذهن افراد نقش می‌بندد که از داستان آیزاک نیوتون و کشف قانون گرانش گرفته شده است.

منقدان، مشخصه دیگری را برای لوگوی اپل درنظر گرفته‌اند که به گفته آنها، نقش بسیار اساسی‌ای در برندینگ این کمپانی ایفا کرده‌است. یک حس مخفی که هر فردی به خاطر همین حس به اپل علاقمند می‌شود.

اگر توجه کرده باشید، همین سومین مشخصه را در محصولات اپل حس کرده‌اید. در نگاه اول، محصولات اپل برای شما ساده و زیبا تلقی شده‌اند؛ اما چرا به آنها وفادار شده‌اید؟

جواب این سوال، تجربه شیرین و ماندگاری است که از همان زمان باز کردن بسته‌بندی محصولات اپل شروع می‌شود و آنقدر اعتیادآور است که پس از تجربه آن و چشیدنش، کمتر امکان دارد که سراغ کمپانی دیگری بروید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل