سه‌شنبه 26 تیر 1403

نوشهر با افت فشار گاز مواجه است

خبرگزاری فارس: نوشهر با افت فشار گاز مواجه است

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی‌اویلی امشب در نخستین جلسه ستاد ساماندهی سواحل نوشهر با بیان اینکه اجرای طرح سالم‌سازی دریا از سوم خرداد 94 در نوشهر آغاز می‌شود، اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه ساحل در حال انجام است و برای میزبانی از مسافران و میهمانان آماده می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرک‌ها و ویلاهای خصوصی و دولتی در نوشهر باید آخرین آمارهای خود را به ما اعلام کنند، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا در سواحل خصوصی آمار غریق بالا نرود و اداره ورزش و جوانان باید در این باره بحث به‌کارگیری ناجیان غریق و آموزش آنها را در دستور کار خود قرار دهد.

فرماندار نوشهر تاکید کرد: باید ورودی‌های منتهی به سواحلی که بیشترین آمار غریق را داشته‌اند از سوی متولیان امر و بخشداری مرکزی نوشهر مسدود شود.

وی بیان کرد: شورای بخش مرکزی باید در سواحل بیشتر کار کنند تا هم مشکلات در حوزه غریق به‌وجود نیاید و هم با این کار حتی می‌توانند اشتغال‌زایی کنند.

قمی‌اویلی گفت: بازدیدهای میدانی از مجموعه اقدامات انجام شده در سواحل، هتل‌ها و اماکن تفریحی و توریستی نوشهر تا قبل از فرا رسیدن نوروز انجام می‌شود تا نواقصی برای میزبانی وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه گاهی در پایان سال با کمبود آب مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: آب و فاضلاب شهری و روستایی از هم‌اکنون تدابیر لازم را برای پیشگیری از کمبود و افت فشار آب بیندیشند تا در پیک مسافر مشکلی به‌وجود نیاید.

نماینده عالی دولت در شهرستان نوشهر افزود: در بحث گاز نیز با توجه به حجم بالای حضور مسافران و گردشگران در نوشهر، با افت فشار گاز مواجه هستیم که در این باره نیز اداره گاز اقدامات لازم و پیشگیرانه را انجام دهد و اداره گاز نیز با کسانی که از انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند برخورد قانونی کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نوشهر نیز اظهار کرد: طرح راهنمایی مسافران نوروزی در دو سوی شهر نوشهر با ایجاد پایگاه‌های راهنمایی مسافران از 25 اسفند امسال کار خود را آغاز می‌کند.

امیر‌حسین عسگریان با بیان اینکه پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در نوشهر و کجور آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی است، گفت: تجهیزات امدادی و انواع داروهای مورد نیاز به این پایگاه‌ها رسید و یک تیم مجهز به امکانات امدادی نیز برای ارائه خدمات امداد و نجات در شرایط خاص، مانند گم شدن افرادی که به جنگل‌های منطقه می‌روند، آماده خدمت در ایام نوروز هستند.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text