دوشنبه 25 تیر 1403

نرخ تورم در مازندران کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابل، ربیع فلاح جلودار عصر امروز در جلسه کارگره اشتغال مازندران در فرمانداری بابل، اظهار داشت: با قول‌هایی که مدیرعامل بانک ملی کشور داده، طرح‌های سرمایه در گردش استان کاملاً اجرایی می‌شود.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در هیچ شرایطی نخواهم پذیرفت که بانک‌های خصوصی در استان اعتبارات کشوری را دریافت کنند و در اجرای پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی اقدامی نکنند.

فلاح با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات طرح‌های اشتغالزایی در استان، 290 میلیارد تومان است، تصریح کرد: مناسب نیست که در پایان سال، بانک‌ها نتوانند این مبلغ را برای طرح‌های اشتغالزایی کاملا پرداخت کنند.

وی بابیان اینکه تورم استان نسبت به میانگین کشور، 1.5 درصد کمتر است، افزود: 80 درصد از بودجه استانی و ملی واریز شده و 5 برابر ظرفیت دستگاه‌های دولتی نسبت به سال گذشته بودجه تحقق یافته است.

علی بابایی‌کارنامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سهم ابلاغی بانک تجارت در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی 100 میلیارد ریال بوده است، اظهار داشت: این بانک به 5 طرح معرفی شده با مبلغ بیش از 115 میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال‌زایی 105 نفر تسهیلات پرداخت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: برخی از بانک‌های خصوصی استان اعتبارت را دریافت می‌کنند، ولی در اجرای طرح‌های اشتغالزایی همکاری و اقدامی را انجام نمی‌دهند.

بابایی‌کارنامی با بیان اینکه بانک ملی در پرداخت تسهیلات بند تبصره 17 رشد چشمگیری نسبت به گذشته داشته است، افزود: تاکنون 72 درصد از اعتبارات تبصره 17 این بانک به متقاضیان پرداخت شد. تاکنون 39 طرح با 80 میلیارد و 549 میلیون ریال از این بانک به طرح‌های اشتغالزایی تسهیلات پرداخت شد.

 

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text