جمعه 28 اردیبهشت 1403

محدودیت‌‌ ترافیکی جاده‌های پرتردد کشور تا پایان هفته

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌،‌‌‌ دوربین‌های نظارتی‌‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

این گزارش حاکی است، به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌ استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در شبانه‌ روز گذشته‌‌ کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از‌ 1155 تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل‌ 13.3 ‌درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 15 درصد، اوج تردد بین ساعات 16 الی 17 و کمترین تردد بین ساعات 5  الی 6 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.

‌پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه‌‌‌‌ کرج-تهران و تهران-کرج، ‌آزادراه‌ کرج-قزوین و قزوین-کرج، آزادراه قم-تهران و تهران-قم، آزادراه تهران-ساوه و ‌ساوه-تهران، آزادراه تهران-پاکدشت، مسیر ری-قرچک و محور تبریز – ایلخچی در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها تا ‌روز جمعه پنجم دی‌ماه

تردد موتورسیکلت تا ساعت 24 روز جمعه 5 دی‌ماه‌ 93 از محورهای کرج – چالوس‌، هراز، فیروزکوه و تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلر و کامیون از محور کرج- چالوس کماکان ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 الی 24:00 روز یکشنبه‌ 30 آذر 93 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:00 الی 24:00 همان‌ روز از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به صورت یک طرفه خواهد شد.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:00 الی 24:00 روز سه‌شنبه دوم دی 93 از میدان میدان امیرکبیر کرج تا دهانه جنوبی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 الی 24:00 روز جمعه مورخ پنجم دی 93 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:00 الی 24:00 همان روز از 15 کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (دزدبن) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد همه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع است.

تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 06:00 الی 24:00 روز‌ 30 ‌آذر 93 و همچنین از ساعت 06:00 الی 24:00 روزهای دوم تا چهارم دی 93 از محور هراز ممنوع است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13:00 الی 24:00 ‌روز جمعه پنجم دی 93 از رودهن محدوده مشاء به سمت آمل ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 الی 24:00 ‌از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 06:00 الی 24:00 روز 30 آذر 93 و همچنین از ساعت 06:00 الی 24:00 روزهای سه‌شنبه و جمعه دوم و پنجم دی 93 از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختنی و فاسد شدنی از ساعت 08:00 الی 23:00 روز 30 آذر 93 و همچنین از ساعت 07:00 الی 23:00 امروز جمعه 5 دی‌ماه 93 از محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس ممنوع است.

در محورهای قوچان-مشهد، سبزوار- مشهد، گناباد-مشهد و تربت جام-مشهد و بالعکس تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 07:00 الی 17:00 روزهای‌ شنبه‌ و یکشنبه‌ و همچنین از ساعت 7 الی 17 روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برابر با یکم و دوم دی 93 از محورهای مذکور ممنوع است.

در محورهای سلفچگان-قم، جاده قدیم اصفهان (نیزار)، جاده قدیم کاشان-قم، آزادراه کاشان-قم و جاده قدیم تهران-قم و بالعکس تردد همه وسایل نقلیه سنگین باربری (تریلر،کامیون و کامیونت) به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14:00 الی 22:00 ‌روز جمعه مورخ 5 دیماه 93 ممنوع است.

همه وسایل نقلیه سنگین باربری به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی که از استان‌های مرکزی و اصفهان به سمت تهران در حرکت هستند، باید از محور سلفچگان-ساوه-تهران و بالعکس به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

همه وسایل نقلیه سنگین باربری (تریلر-کامیون و کامیونت) به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی که از استان‌های جنوبی کشور (هرمزگان – سیستان و بلوچستان-کرمان و یزد) به سمت تهران در حرکت هستند باید از مسیر (سه راهی نطنز – مورچه خورت – دلیجان – سلفچگان – ساوه – تهران و بالعکس) به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی

محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم –  خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود.آزادراه مرزن آباد ـ چالوس (مسیر جنوب به شمال) ‌واقع در استان مازندران،‌ به دلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد از محور قدیم مرزن آباد ـ چالوس انجام می‌شود.

محور قدیم اصفهان- شهرکرد (گردنه رخ ـ جعفرآباد)‌ واقع در استان چهار محال و بختیاری‌ از تاریخ 10 آذرماه 93 لغایت‌ 15 فروردین 94 به دلیل احتمال ریزش کوه و سقوط بهمن‌ حدفاصل کیلومتر 17 تا 26 مسدود و تردد از مسیر تونل های رخ 1 و 2‌ انجام می شود.

آزادراه مرزن‌آباد ـ چالوس (مسیر جنوب به شمال)‌ واقع در استان مازندران، از مورخ 14 ‌آذرماه تا اطلاع بعدی‌ به دلیل ریزش کوه‌ مسدود و تردد از محور قدیم مرزن‌آباد ـ چالوس انجام می‌شود.

محور فرعی همدان ـ گنجنامه ـ تویسرکان ‌واقع در استان همدان، تا پایان فروردین 94 به دلیل صعب العبور بودن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محورهای همدان- جوکار – تویسرکان و  همدان- اسدآباد – تویسرکان انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور خرم‌آباد- نور‌آباد‌ واقع در استان لرستان، روز 3 دی‌ماه ‌از ساعت 10 الی 14 به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری مسدود و به دلیل زمان کوتاه عملیات مسیر فاقد محور جایگزین است.

محور هراز تونل جدید گردنه امام زاده هاشم‌، واقع در استان‌های تهران و مازندران‌ از 17 مهر لغایت 17 دی‌ به دلیل ادامه اجرای عملیات آب بندی‌، نصب جت فن و ایمن‌سازی تونل‌، مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت خارج از تونل (از گردنه امام زاده هاشم‌) انجام می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز واقع در استان لرستان‌ تا 25 اسفند‌ 24 ساعته به دلیل اجرای عملیات راه‌سازی و احداث تقاطع غیر هم‌سطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شو‌د.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین‌آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت‌ معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محور کرج- چالوس (کندوان)‌ واقع در استان البرز، از مورخ 7 مهر لغایت 20 اسفند‌ از ساعت 9 تا 16 و 21 تا 6 صبح‌ به‌ دلیل اجرای عملیات بهینه‌سازی سیستم روشنایی تونل‌های شماره 2 و 3 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور دشت ارزن ـ کازرون واقع در استان فارس‌ از مورخ 18 آذر تا 17 دی‌ ساعت 9 ‌الی 16 به دلیل اجرای عملیات نصب و راه اندازی دستگاه تردد شمار‌ حدفاصل کیلومتر 10 تا 12 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور صفا‌شهر  ـ بوانات واقع در استان فارس‌ از مورخ 18 آذر لغایت 17 دی‌ ساعت 9 تا 16 به دلیل اجرای عملیات نصب و راه اندازی دستگاه تردد شمار‌ حدفاصل کیلومتر 12 تا 14 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور دشت ارزن ـ کازرون واقع در استان فارس‌ از مورخ 18 آذر لغایت 17 دی ساعت 9  الی 16 به دلیل اجرای عملیات نصب و راه اندازی دستگاه تردد شمار‌ حدفاصل کیلومتر 8 تا 9 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه قزوین ـ زنجان محدوده کمربندی قزوین واقع در استان قزوین‌‌ از مورخ 15 آذر لغایت 15 دی‌ ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بوشهر ـ دیر‌ واقع در استان بوشهر‌ مورخ 1 آذر تا 1 بهمن‌ از ساعت 5:30 الی 16 ‌‌به‌ دلیل اجرای عملیات تعریض و  روکش آسفالت‌ حدفاصل سه راهی عالی شهربه سمت دلوار به طول 4 کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گناوه ـ دیلم‌ واقع در استان بوشهر‌ مورخ 28 آبان لغایت 28 دی‌ از ساعت 5:30 الی 16 ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و ترمیم روکش آسفالت‏‌ در دونقطه به طول 6 کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دیلم ـ بهبهان، واقع در استان بوشهر، مورخ 28 آبان تا 28 دی ‌از ساعت 5:30 الی 16 ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و  روکش آسفالت‏، حدفاصل گردنه عامری تا انتهای حوزه به سمت بهبهان به طول 7 کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کنگان ـ عسلویه‌ واقع در استان بوشهر، مورخ 28 آبان لغایت 28 دی‌ از ساعت 5:30 الی 16 ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم روکش آسفالت‌ حدفاصل محور پرک تا دور برگردان طاهری به طول 7 کیلومتر ‌در همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی) مقطع واقع در استان تهران تا 13 دی غیر از بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور لار ـ جهرم‌ واقع در استان فارس مورخ 6 آبان لغایت 6 دی‌ از ساعت 8 تا 17 به دلیل اجرای عملیات راهداری ، حدفاصل کیلومتر 70 ‌تا 90 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی)، مقطع واقع در استان تهران تا 13 دی‌ روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته ‌از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور همدان – اسدآباد‌ واقع در استان همدان، از‌ 20 شهریور تا 15 اسفند‌ 24 ساعته به دلیل اجرای عملیات احداث زیر گذر بهاران ‌حدفاصل کیلومتر 8  تا 10 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی)‌ مقطع واقع در استان تهران، از 21 مرداد تا 13 دی، روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت 7 تا 17، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایواوغلی – جلفا – مرند واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ 10 خرداد تا 10 دی‌ از ساعت 7 الی 19 ‌به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز‌ کیلومتر 25 خوی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی به جلفا ـ مرند‌ واقع در استان آذربایجان غربی،‌ تا 10 دی‌ از ساعت 7 الی 19 به‌ دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز ‌کیلومتر 25 خوی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور پلیس راه (اصفهان – شیراز) ـ مبارکه‌ واقع در استان اصفهان، از 1 شهریور تا‌ 29 اسفند‌ از ساعت 8 تا 18 به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر 10 تا‌ 16 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گرگان ـ آزادشهر، واقع در استان گلستان‌ از مورخ 5 آبان لغایت 5 دی از ساعت 8 الی 16 به دلیل اجرای عملیات محو خط کشی قدیم و انجام خط کشی جدید‌ همچنین اجرای گاردریل دور برگردان کیلومتر 932+16، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سرخس ـ مشهد‌ واقع در استان خراسان رضوی، از 7 آبان تا 15 دی ‌ساعت 8 تا 16 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 79 تا 83 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از باند مجاور انجام می‌شود.

محور اهرم ـ برازجان‌ واقع در استان بوشهر تا 30 دی‌ماه از ساعت 5:30 تا 16 به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و ترمیم روکش آسفالت‌ حد فاصل میدان خروجی اهرم به سمت برازجان به طول 10 کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text