مجتمع تجاری نارنجستان ۲

مشخصات پروژه مجموعه تجاری ، فرهنگی و ورزشی نارنجستان  در ۷ زون بعلاوه یک زون پارکینگ طراحی گردیده که سه زون ابتدایی آن (زون هایC, B,A) در طبقات زیرزمین ، همکف ، اول و دوم طراحی شده و به ترتیب مساحتی در حدود ۵۵۰۰ ، ۴۶۰۰ و ۶۵۰۰ متر مربع زیربنا را به خود اختصاص داده اند .
کاربری های در نظر گرفته شده در زون هایC, B,A عمدتاً تجاری بوده و از ویژگی های بارز آن می توان به پلی که در زون A روی ورودی اصلی قرار گرفته است اشاره نمود. بلوک هایG, F , E, D به ترتیب تا طبقات پنجم ، هشتم ، نهم و هفتم طراحی شده و دارای زیربناهایی در حدود هشت هزارو ششصد ، دوازده هزارو ششصد ، نوزده هزارو سیصد و دوازده هزارو ششصد مترمربع می¬باشند .
عمده کاربری در این زون ها تجاری بوده و در طبقات هشتم و نهم آن رستوران مجموعه قرار گرفته است . پارکینگ اختصاصی مجموعه در قسمت انتهایی سایت یعنی زون P قرار دارد که در طبقه زیرزمین آن مجموعه سینمایی قرار گرفته و در طبقات بالایی آن نیز یک مجموعه اقامتی در سه طبقه طراحی شده است . مجتمع تجاری و تفریحی نارنجستان به عنوان مجلل ترین بزرگترین ، مدرن ترین و مجهزترین مجتمع تجاری تفریحی کشور در زمینی به مساحت ۵/۲ هکتار توسط مجرب ترین مهندسان معمار طراحی شده است .

موقعیت مکانی :
مجتمع عظیم و مدرن نارنجستان در استان مازندران منطقه ایزدشهر حد فاصل دو شهر نور و محمود آباد با مدرن ترین و مجهزترین امکانات ویژه تفریحی طراحی شده است . یکی از خصوصیات منحصر بفرد مجموعه اتصال این مجتمع با سایت مجموعه هتل نارنجستان توسط پلی زیبا است که با طراحی خاص خود امکان استفاده ساکنین مجموعه اقامتی نارنجستان را از این مجتمع تجاری ممکن می سازد . این پل به نوبه خود یکی از جاذبه های مجموعه می باشد . این بنا که توسط گروهی متشکل از مجرب ترین آرشیتکت های ایران طراحی شده است . دارای حجمی زیبا و منحصر بفرد است که همانند کشتی زیبایی در کنار دریای خزر لنگر انداخته است .

 

سرمایه مورد نیاز :
۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که از محل پیش فروش فروشگاه ها تأمین خواهد شد .

 

وضعیت کنونی پروژه :
در حال حاضر پروژه در مرحله اجرا می باشد. امتیازات پروژه ۱. استفاده از چیلرهای جذبی و شعله مستقیم ، با بهترین کیفیت و مصرف بسیار پایین برق ۲. آب شیرین کن دارای کنترل هوشمند و منابع ذخیره آب مصرفی بهداشتی و آتش نشانی ۳. امکانات ویژه آتش نشانی خودکار و دستی ۴. انواع سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته به روز و هوشمند با حس گرهای موجود در داخل و خارج ساختمان ، برای کنترل هوشمند انرژی و ایمنی ، که بخش های مکانیکی و الکتریکی را به شکل BMS سیستم خودکار مدیریت می کنند . ۵.مواردی مانند ،سیستم های روشنایی ،تهویه مطبوع ، اعلام حریق و کنترل دود ،کنترل تردد و حفاظت و مدیریت آسانسور ها در زمان خاص ۶. در این مجموعه برای بهره گیری مناسب از تمامی سطح زیربنا در حدود ۱۰۰۰ متر مربع فضای سبز در نظر گرفته شده است .Roof Gardenبه صورت هماهنگ با معماری هتل جدید نارنجستان که روبروی آن قرار دارد طراحی شده است. پل عابر پیاده که مجموعه تجاری را تا مقابل هتل امتداد می دهد با معماری خاص و مدرن خود از جاذبه های این مجموعه محسوب می شود .

 

 

 

 744_Night_C01_NGW_920704

 

744_C20_Final

 

744_C19_Final

 

744_C18_Final

 

744_C17_Final

 

744_C16_Final

 

744_C09_Final

 

744_C10_Final

 

744_C12_Final

744_C13_Final

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل