سه‌شنبه 26 تیر 1403

قوانین عجیب کشور اسپانیا

شرط اول ورود به اسپانیا داشتن ویزای شینگن یا ویزای اسپانیا است؛ اما پس از دریافت ویزا لازم است از برخی قوانین این کشور اطلاع داشته باشید. در ادامه با قوانین عجیب کشور اسپانیا آشنا می‌شویم.

پوشیدن صندل هنگام رانندگی در اسپانیا ممنوع

طبق قوانین کشور اسپانیا پوشیدن صندل چه برای زنان و چه برای مردان در حین رانندگی ممنوع است. شما به عنوان گردشگر اگر قصد اجاره ماشین در اسپانیا را دارید لازم است این قانون را رعایت کنید. در غیر اینصورت جریمه خواهید شد. این قانون برای تسلط ببیشتر رانندگان و جلوگیری از حوادث رانندگی وضع شده است. تمام رانندگان اسپانیایی قانون نپوشیدن صندل را رعایت می‌کنند. این قانون کفش‌هایی که پارا کامل نمی‌پوشانند را نیز شامل می‌شود.

در کافه قهوه بنوشید؛ بازی نکنید

کافه‌های اسپانیا فضایی بسیار جذاب داشته و به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌رود؛ اما حتی کافه‌های اسپانیایی نیز قوانین عجیب خود را دارند. بر طبق این قوانین بازی تحته نرد یا دومینو در کافه ممنوع است. چرا که باعث ایجاد سروصدا و برهم زدن آرامش افراد می‌شود. البته این قانون نه در همه کافه‌ها بلکه در برخی از ایالت‌ها اجرا می‌شود. ایالت سویا از جمله شهرهای اسپانیا ست که انجام این دو بازی را ممنوع اعلام کرده است.

در مرکز شهرهای اسپانیا بدون پیراهن راه نروید

اسپانیا محدودیتی در خصوص نوع پوشش چه برای زنان و چه برای مردان ندارد؛ اما یکی از قوانین عجیب کشور اسپانیا راه نرفتن بدون پیراهن در اماکن عمومی می‌باشد. طبق این قانون در برخی از ایالت‌های این کشور از جمله مایورکا برهنه یا بدون پیراهن راه رفتن در خیابان‌ها ممنوع بوده و افرادی که این قانون را رعایت نکنند حدود ۸۰۰ یورو جریمه خواهند شد. البته این قانون افرادی را که در حال گرفتن حمام آفتاب در ساحل هستند را شامل نمی‌شود.

در سواحل اسپانیا قلعه شنی نسازید!

شن بازی، کندن شن‌های کنار ساحل با بلیچه، ساختن قلعه شنی و یا اشکال دیگر از تفریحات ساحلی به ویژه برای کودکان به شمار می‌رود اما نکته اینجاست که تمامی این کارها در برخی از سواحل اسپانیا ممنوع است. به عنوان مثال شما در تنریف اجازه ساختن قلعه شنی را نداشته و یا در مالاگا نمی‌توانید با بیلچه شن‌ها را کنده و خاک را گود کنید. انجام دادن این کارها حتی برای گردشگران جریمه دارد.

در عروسی‌ها برنج بپاشیم یا نپاشیم؟

به یکی از قوانین عجیب کشور اسپانیا در مراسم عروسی می‌رسیم. طبق رسوم سنتی اسپانیایی‌ها بر سر عروس و داماد برنج می‌ریزند این رسم ریشه در اعتقادات سنتی مردم اسپانیا‌ دارد؛ اما چند وقتی ست که این قانون یا رسم عجیب در برخی از شهرهای اسپانیا ممنوع شده است. چرا که این کار بعضی اوقات موجب افتادن عروس و داماد و یا جمع شدن پرندگان در محل عروسی می‌شود. البته هستند شهرهایی در اسپانیا که همچنان این قانون را بدون ممنوعیت اجرا می‌کنند.

با تمامی سگ‌های خود به گردش نروید

گردش سگ‌ها توسط سرپرستان صحنه‌ای روزمره در اسپانیاست اما یکی از قوانین کشور اسپانیا همین عادت روزمره را شامل می‌شود. سرپرستان سگ‌ها نمی‌توانند بیش از ۸ سگ را به صورت همزمان به گردش ببرند در غیر اینصورت جریمه می‌شوند. البته در بیشتر کشورهای اروپایی این قانون وجود نداشته و شما می‌توانید هر تعداد سگ را با خود به گردش ببرید. طبق قوانین اسپانیا در صورت به گردش بردن کمتر از ۸ سگ به صورت همزمان هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

لباس‌های زیر خود را در فضای بیرون خانه آویزان نکنید

در برخی از ایالت‌های اسپانیا مانند سویا اجازه ندارید لباس زیر خود را پس از شستن در فضای بیرونی خانه مانند بالکن آویزان کنید البته این قانون تمام شهرهای اسپانیا را شامل نمی‌شود. همچنین تکاندن فرش، قالیچه یا لباس نیز از بالکن ممنوع است. طبق این قوانین افراد در صورت انجام دادن هر یک از این کارها جریمه می‌شوند. در برخی از شهرهای اسپانیا مانند بارسلون راه رفتن در خیابان با لباس زیر ممنوع است.

Check Also

امنیت سفر در ویتنام

ویتنام کشوری نسبتا امن برای گردشگران است و ویتنامی‌ها به طور کلی از حضور توریست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text