سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1403

یک چهارم واحدهای تولیدی مازندران غیرفعال شدند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عبدالله مهاجر دارابی عصر امروز در آیین نکوداشت روز ملی صنعت و معدن مازندران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، اظهار داشت: روز صنعت و معدن فرصت مناسبی است که نگاه ویژه به موتور محرکه اقتصاد کشور داشته باشیم. این عامل نقش بسزایی در تولید سرانه ملی کشور ایفا می‌کند و باید توجه ویژه‌ای از سوی دولت صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه رکود جامعه سبب فعال‌تر شدن بانک‌ها برای اعطای تسهیلات گران‌قیمت به تولیدکنندگان شده است، تصریح کرد: مازندران باید بر مبنای تولید رقابتی متکی بر فناوری نوین و صادرات‌گرا هدایت کنیم.

مهاجر با بیان اینکه بخش خصوصی باید اجراکننده لوایح و بخشنامه‌های دولتی باشد، افزود: بخش خصوصی نقش اساسی در اجرایی‌کردن منویات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور در رونق تولید دارند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه استان از حالت توزیع به سمت تولید سوق یابد، گفت: متاسفانه بانک‌ها به جای اینکه برای تولیدکنندگان در برهه کنونی امیدآفرین باشند، یاس را ایجاد کردند.

وی افزود: 25 درصد واحدهای تولیدی مازندران به‌دلیل نبود سرمایه در گردش فعال نیستند و رو به تعطیلی کشانده شدند.

مهاجر ‌ با اشاره به اینکه این استان دارای قابلیت چندین برابری بکرتر از کشوری نظیر هلند بوده ولی درآمد این کشور بسیار کمتر از کشورهای عقب مانده دنیا است، افزود: دلیل این عقب ماندگی به واسطه عدم بهره‌گیری بهینه از صنعت، تولید و مصرف کننده واقعی بوده است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم با حضور مسئولان استانی از 48 تولیدکننده صنعتی و معدنی مازندران تجلیل به‌عمل آمد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text