دوشنبه 25 تیر 1403

تکمیل قطعه یک آزادراه تهران –شما ل

به گزارش  گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی و ربیع فلاح،  استاندار مازندران از قطعه چهارم آزادراه تهران شمال بازدید کردند.
اخوندی از آماده شدن قطعه چهار آزادراه تهران-شمال در اوایل تابستان خبر داد و گفت: بر اساس آمار و اطلاعاتی که دریافت کردم ساخت قطعه یک فعال شده و تونل‌ها و پل‌های این قطعه نیز در حال ساخت و ساز است؛ همچنین مشکلات قراردادی که بنیاد مستضعفان با طرف چینی داشت رفع و قرارداد جدید بسته شده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متاسفانه این قطعه قبل از آماده سازی مورد بهره برداری قرار گرفت اظهارکرد: هنگام بهره‌برداری در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد و بدون ایمن سازی کامل قرار داشت که خوشبختانه طی برنامه ریزی جدیدی که طراحی شد ۲۰ کیلومتر از آزادراه در حال آسفالت ریزی است که پیش از این قبل از آسفالت ریزی نهایی بهره برداری شده بود.
وی ادامه داد: این قطعه از جهت ایمن سازی نیز در حال آماده شدن است و محلی که در عید نوروز شاهد ریزش کوه بودیم ایمن سازی شده و سایر بخشهای جاده نیز از جهت ایمن سازی قسمت به قسمت بررسی شده و هر جایی که احتمال ریزش کوه وجود داشت بتن پاشی و میخ کوبی شد یا سازه‌های بزرگ فلزی نصب شد تا سنگ وارد جاده نشود.
آخوندی با تاکید بر ایمن سازی گسترده قطعه چهارم آٰزادراه تهران – شمال افزود: ۵۵ میلیارد تومان برای این ۲۰ کیلومتر باید هزینه شود که تابه حال ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است. ۱۵ میلیارد تومان دیگر نیز هزینه می شود تا جاده آماده بهره برداری شود.
وی تصریح کرد: برای اوایل تابستان قطعه چهارم آزادراه تهران – شمال آماده می شود و به صورت ایمن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وزیر راه و شهرسازی درپایان  با بیان اینکه بعد از قطعه چهار٬ قطعه بازدید می‌شود گفت: بر اساس آمار و اطلاعاتی که دریافت کردم ساخت قطعه یک فعال شده و تونل ها و پل های این قطعه نیز در حال ساخت و ساز است؛ همچنین مشکلات قراردادی که بنیاد مستضعفان با طرف چینی داشت رفع و قرارداد جدید بسته شده است.
گفتنی است:در این بازدید دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران با اشاره به در پیش بودن سفرهای تابستانی خواستار تسریع در تکمیل قطعه چهارم آٰزادراه تهران – شمال شد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text