چهارشنبه 20 تیر 1403

برنامه هفتگی و لیست پرواز های فرودگاه نوشهر

فرودگاه نوشهر که در سال ۱۳۳۲ ساخته شده، یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است. همچنین این فرودگاه یکی از دو فرودگاه غرب مازندران است و دومین فرودگاه بزرگ استان مازندران، بعد از فرودگاه بین‌المللی ساری محسوب می‌شود.فرودگاه نوشهر در زمینی به مساحت ۸۵ هکتار، ابتدا به شکل یک باند خاکی شروع به کار کرد؛ اما طی سال‌های بعد توسعه یافت و در نهایت سال ۱۳۶۲ یعنی سی سال بعد، ترمینال جدید در آن افتتاح شد. این فرودگاه با باندی به طول ۲۱۵۰ متر، امکان پذیرش هواپیماهای متوسط پیکر را داراست. البته در شرایط خاص، قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر را هم دارد.

فرودگاه نوشهر به چه شهرهایی پرواز دارد؟

پروازهای فرودگاه نوشهر به مقصدهای داخلی محدود می‌شود و این فرودگاه اصلاً پرواز خارجی ندارد. در حال حاضر، فرودگاه نوشهر پروازهایی به شهر مشهد را داراست، در واقع از نوشهر به مشهد و برعکس از مشهد به نوشهر. اما به طور کل در این فرودگاه به شهرهای تهران، کیش، شیراز و اهواز هم پروازهایی صورت گرفته است.

 

برنامه پروازهای فرودگاه نوشهر

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه نوشهر

 

امکانات فرودگاه نوشهر

این فرودگاه دارای جایگاه سوخت، سالن همایش و مجتمع رفاهی کارکنان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور است. در رابطه با حمل‌ونقل عمومی فرودگاه باید بگوییم هم‌اکنون سرویس تاکسی‌رانی در حال ارائه خدمات به مسافران است. در ضمن فرودگاه نوشهر دارای یک پارکینگ روباز با ظرفیت پذیرش ۱۰۰ خودرو است.از دیگر امکانات فرودگاه می‌توانیم به رستوران و کافه آن اشاره کنیم. در زمان انتظار، فرصت خوبی است برای این که به آن‌جا بروید، کمی استراحت کرده و نوشیدنی یا میان‌وعده‌ای لذیذ، نوش جان کنید. همچنین اگر کار بانکی دارید، می‌توانید در شعبه بانکی فرودگاه کارتان انجام دهید. چند غرفه تجاری و فروشگاه نیز در محوطه فرودگاه یافت می‌شود.

 

فرودگاه نوشهر کجاست؟

فرودگاه نوشهر در جاده نوشهر به چالوس، خیابان کریمی واقع شده است و حدود ۳ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد.

Check Also

خسارت سیلاب در غرب مازندران

اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد: 🔹سیل شب گذشته ۱۳ آبان ماه به تاسیسات زیر بنایی عباس‌آباد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcha

Please enter the CAPTCHA text