ارسال پرتقال‌های عیدانه مازندران به ۱۸ استان کشور

در چند سال اخیر دولت با هدف تنظیم بازار میوه شب عید ، تامین و ذخیره سازی پرتقال مورد نیاز استان های کشور را بر عهده استان مازندرن گذاشته است .
مازندران با داشتن ۱۱۰ هزار هکتار باغ مرکبات و تولید حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ تن محصول ، رتبه نخست را دارد.
امسال سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید ، ۲۵ هزار تن پرتقال درجه یک باغداران مازندرانی را خریداری و ذخیره کرده است و اکنون حمل و انتقال این میوه شب عید به استان های کشور آغاز شده است.
برداشت گونه های مختلف پرتقال در مازندران از اواخر ماه مهر آغاز می شود و تا در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوائی تا اواخر ماه دی ادامه می یابد.
داریوش آقاپور به خرید تضمینی ۲۵ هزار تن مرکبات درجه یک برای تنظیم بازار این میوه شب عید در استان مازندران اشاره کرد و افزود : امسال چهار گروه از تشکل های کشاورزی شامل اتحادیه باغداران ، تعاونی تولید ، سورتینگ داران و شرکت های تعاونی روستایی بر اساس سهمیه بندی مسئول خرید و ذخیره سازی پرتقال شب عید کشور شدند.
وی افزود : تامین پرتقال ۱۸ استان کشور از جمله اصفهان ، تهران ، آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی بر عهده مازندران است و استان فارس هم پرتقال عیدانه بقیه استان های کشور را تامین می کند.
آقاپور گفت : البته استان های گیلان و گلستان هم با داشتن باغ مرکبات در تنظیم بازار پرتقال شب عید به کمک استان مازندران و فارس می آیند.
** ۲ هزار و ۳۳۰ تومان قیمت پرتقال شب عید
معاون تعاون روستائی مازندران قیمت خرید تضمینی پرتقال شب عید را ۲ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و بیان داشت : با توجه به اینکه پرتقال مازندران به لحاظ کیفیت و اندازه در کشور بی همتاست ، در خرید میوه به لحاظ کیفیت ، اطمینان صد درصدی وجود دارد.
وی افزود : تشکل های کشاورزی پرتقال درجه یک را در سر باغ هر کیلو گرم به صورت درهم یکهزار تا یک هزار و ۱۰۰ تومان از باغداران خریداری کرده اند.

https://t.me/ishomall

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل