اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان به موزه‎های مازندران در سال ۹۴

مهدی ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: موزه‌های مازندران در ایام تعطیلات نوروز از ۲۷ اسفند سال‌جاری تا ۱۵ فروردین‎ماه سال آینده با توجه به دستورالعمل‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بازدید گردشگران و مسافران آماده فعالیت هستند.

وی با اشاره به اماکن موزه‎ای مازندران شامل موزه مردم‌شناسی برسه دوهزار تنکابن، نیما در یوش، موزه تاریخی و شهدای آمل، موزه تاریخ شهر بابل و موزه کلبادی ساری، افزود: محوطه‌های سایت‌موزه گوهرتپه رستم‌کلا، مجموعه تاریخی عباس‌آباد بهشهر، فرح‌آباد ساری و بناهای شاخص دیگری همچون رسکت و جاجیم نیز برای بازدید گردشگران پاک‌سازی شده‎اند.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: برخی اماکن باستانی و تاریخی سخت‌گذر و قابل دسترسی دیگری نیز در مازندران برای بازدید گردشگران آماده است.

ایزدی درباره سایت‌موزه گوهرتپه رستم‎کلا، اظهار کرد: گوهرتپه از نظر اعتباری با مشکل مواجه شده است، هر ساله به‎صورت مستمر اعتبار و بودجه داشت که با توجه به مشکلات نیروهای پروژه‌ای معاونت میراث فرهنگی نیز با کمبود اعتبار مواجه شد.

وی با بیان اینکه  گوهرتپه  سایت بین‌المللی است که پژوهش‌گران علمی و خارجی در این سایت فعالیت کردند و بازدیدکنندگان خارجی را به‌خود جلب کرده است، افزود: در سال‌جاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعتباری برای این سایت اختصاص داد که توانستیم مطالعات آن ‌را به‌روزرسانی و برای دیوارها، سر درب و سرویس‌های بهداشتی آن نیز پیمانکار انتخاب کردیم.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: برای تمامی آثار تاریخی مازندران ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شد و اعتبار ملی هنوز تخصیص نیافت.

ایزدی در پایان گفت: ۱۲ موزه در مازندران داریم که از این تعداد، هفت موزه زیر پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و بقیه در مدیریت بخش خصوصی است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

captcha

Please enter the CAPTCHA text

چهارفصل